• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[4000] Laptop do C, C++, asm, wideo i gier

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
207 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany

Witam!

Planuje zakup laptopa do 4000. Oto moje wymagania:

- wydajny czterordzeniowy procesor intel i5/i7

- min. 8GB RAM (najlepiej 16GB)

- karta graficzna nvidia  min 2GB (jak się uda u tej cenie to 4GB)

- dwa dyski SSD min. 250GB i HHD min. 1000GB

- matowa matryca 15,6 cala

- system Windows 10

- !!! wygodna klawiatura i dobra jakość wykonania !!! (lubię klawiatury od msi)

Laptop powinien obsłużyć z łatwością Visual studio i Virtualbox, oraz nadawać się do programowania w C, C++ i assembly. Ponadto będę oglądał na nim wideo oraz grał w gry typu Wiedźmin 3.

Zastanawiałem się nad MSI GV62 i7-7700HQ/16GB/1TB+240SSD/Win10X MX150,lecz słyszałem ,że niektórzy zachwalają MSI, a niektórzy uważają je za beznadziejne. Mogliby Państwo wypowiedzieć swoją opinię na ten temat?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

komentarz 11 sierpnia 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

lecz słyszałem ,że niektórzy zachwalają MSI, a niektórzy uważają je za beznadziejne

MSI informacje o seriach - zachwalają GE i ubóstwiają GT a co do reszty to jak u reszty producentów.

Laptop do C, C++, asm, wideo i gier

Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/128+1000/Win10 GTX1050Ti - powinieneś zainwestować np. w tego Dell z Thunderbolt 3 jak ma służyć do wideo i gier.

https://youtu.be/06DBdcNYqKY
Nie narzekaj tylko że to i5 bo jest wydajniejsza od i7-7700HQ. Oczywiście wymiana dysku w przyszłości na jakiś większy PCIe NVMe (M.2) i kośc ram 8GB - uwaga aktualnie RAM jest 50% droższy.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2018 przez Neeq Obywatel (1,930 p.)
Jeśli ma być oprócz programowania do gier to 150MX odradzam weź coś sobie z przynajmniej 1050ti w tej cenie.
komentarz 6 sierpnia 2018 przez niezalogowany
A polecisz coś odpowiadającego powyższym wymaganiom ze 1050ti? I co sądzisz o MSI?
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2018 przez Cinkciarz523 Początkujący (260 p.)
Zdecydowanie kupuj ten laptop. Nigdzie nie mogłem znaleźć w tym przedziale cenowym laptopa z podobnymi wymaganiami.

Jedyne co udało mi się znaleźć to dell z 12 GB RAMU ale za to lepszą kartą graficzną (4 GB) https://www.komputronik.pl/product/460049/dell-inspiron-15-5577-2950-256gb-m-2-1tb-hdd-12gb.html. Wybierz co chcesz choć ja zdecydowanie polecam tego MSI, tylko karta graficzna kiepska.
komentarz 6 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Tak, lecz za około pół roku zdobędę dodatkowe fundusze i wymienię ją na 1060. I czy miałeś kontakt z msi? Słyszałem o nich różne opinie (szczególnie o awaryjności).
komentarz 6 sierpnia 2018 przez Cinkciarz523 Początkujący (260 p.)
Ale wiesz że w nie wszystkich modelach można wymienić karte graficzną? Miałem kiedyś płyte główną msi i bardzo byłem z niej zadowolony, poza tym jest gwarancja na 2 lata także zawsze mogą Ci naprawić.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,246 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez shiver Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 703 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Eukill Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 327 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w Assembler przez niezalogowany

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...