• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowe rozszerzenie pliku pod program

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
202 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2018 w C# przez MaxD1998 Początkujący (280 p.)

Temat może źle sprecyzowany ale do rzeczy. Biorą pod uwagę np takiego Excela w momencie kiedy zapisujemy daną czynność (wprowadzony teks, kolorowe pola i inne operacje) pojawia się plik .xlsx, na pewno ten plik zawiera jakieś dane które po załadowaniu przedstawiają nam program takim jakim go zostawiliśmy. Pisząc program (mówiąc to w dużym skrócie) chce zrobić coś podobnego tylko nie mam pojęcia jak to wykonać. Co się musi składać na to aby taki plik powstał? Co mogę poczytać i doszkolić się abym był w stanie osiągnąć założony cel? Czy jest to właściwie wykonalne dla pojedynczej osoby? Jeżeli przestawiłem to dosyć niejasno to przepraszam frown

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
W programie to Ty decydujesz w jakim formacie i z jakim rozszerzeniem zapiszesz plik, to tylko binarka, a już rolą aplikacji jest odpowiednie obrobienie tych zapisanych danych.

Ale podałeś akurat zły przykład, ponieważ xlsx to nie jeden plik, a tak na prawdę spakowany folder z wieloma różnymi plikami, głównie XML. Excel otwierając taki plik xlsx dokonuje sobie jakby w locie jego rozpakowania do cache i z poszczególnych plików odczytuje potrzebne dane, ustawienia do aplikacji itp. itd.

Ty też możesz w swojej apce tak zrobić jeśli chcesz, nie ma żadnych przeciwskazań tylko pytanie po co, czy na pewno potrzebujesz takie rozbudowane hierarchie plików?
komentarz 6 sierpnia 2018 przez MaxD1998 Początkujący (280 p.)
Może rzeczywiście Excel to był przykład. Postaram się przybliżyć nieco temat. Program ma przechowywać pewne dane po czym je wyświetlać i edytować i robić z nimi różne rzeczy, na moje potrzeby jest to drużyna siatkarska  oraz tak tam paru w rezerwie. Oczywiście zrobiłem bazę danych i sobie edytuje te informacje jak chce ale to wszystko jest napisane pod moje potrzeby. Chciałbym żeby nie tylko to było na moje potrzeby ale żeby każdy potencjalny użytkownik mógł sobie sam to wszystko stworzyć i skonfigurować. To jest do zrobienia bez problemu. Tylko że nadal to będzie na zasadzie że "jeden program = jeden projekt". Mi zależy na tym aby można było robić więcej takich projektów. Dlatego pomyślałem że program mógłby tworzyć pliki w których bedą przechowywane takie projekty.
komentarz 6 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ale po co tak kombinować skoro piszesz, że masz bazę danych?

W jeśli ma to być udostępniane online to może warto po prostu odpalić jakąs zdalną bazę na serwerze albo skorzystać z chmurki, np. mLab dla bazy mongoDB itp. i każdy ma dostęp do pełnej bazy, ewentualnie już na uprawnieniach usera podziałac co kto może oglądać.
komentarz 6 sierpnia 2018 przez MaxD1998 Początkujący (280 p.)
Tak ale to nadal jest zrobione pode mnie. A ja chce aby ktoś kto będzie z tego korzystał mógł konfigurować sobie do własnych potrzeb, np tak jak ja mam do siatkówki to ktoś zrobi sobie baze danych do księgarni i pokonfiguruje sobie program tak aby wyświetlał on dane jakie on chce
komentarz 6 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Szczerze to kompletnie nie rozumiem co Ty chcesz wykombinować... Po pierwsze primo baza danych do obsługi drużyny sportowej to zupełnie inna bajka niż baza danych do obsługi księgarni...

Nie wiem o jakie konfigurowanie Ci chodzi i w ogóle to przy takiej uniwersalności to musisz już myśleć dużo wyższym poziomem abstrakcji... Napisz dokładnie co chcesz zrobić i pokaż jakiś schemat funkcjonalności aplikacji bo tez tego to nie ma co dalej kombinować po omacku...
komentarz 6 sierpnia 2018 przez MaxD1998 Początkujący (280 p.)

Tak jak na niżej pokazanym zdjęciu, chce zrobić że jeżeli odpalę plik z moim projektem to pokaże się to co poniżej na screenie z programu. Takie ułożenie tabel i innych rzeczy, które sobie tak poustawiałem, ale ktoś kto sobie zrobi swój własny projekt bedzie miał już inny rozstaw tego wszystkiego, inne informacje, bo tak sobie ktoś skonfiguruje. Czy choć trochę bardziej przybliżyłem? Bo już nie wiem czy jaśniej potrafie :/

 

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 217 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2016 w PHP przez shimizu Obywatel (1,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 429 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2018 w Inne języki przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 122 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...