• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Porada co do WiFi (router, lub co innego)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
260 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Elijah Romashchenko Nowicjusz (220 p.)
Dzień dobry! Przepraszam jeżeli taki temat już pojawiał się, ale potrzebuje pomocy lub porady, co do WiFi. Mam mieszkania o 2 pietra wyżej swojego kumpla, i zdecydowaliśmy, on ma internet, i powiedział ze może podzielić się nim, tylko, na dzień dzisiejszy ja mogę podlać się do jego wifi przez laptopa (akurat ma dobry wyposażone WiFi) ale ja mam jeszcze urządzenia których nie stać na taką odległość. I pytania brzmi, jaki mam kupić routera, lub może zrobić jakieś połączenia miedzy routerom oraz kumpla modemem, lub pomiędzy 2a routerami. Co polecicie? Dziękuje z gory!
komentarz 6 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Zaraz zaraz, czy ty planujesz kupić router żeby korzystać z darmowego wifi przez dzień?
To nie taniej kupić jakiś pakiet z internetem?
komentarz 6 sierpnia 2018 przez Elijah Romashchenko Nowicjusz (220 p.)
Ale ja wiem z doświadczenia ze paket, jest wolnejszy od kablówki. (Jeśli chodzi o palet mobilnego internetu) Przepraszam, moze nie do końca wytłumaczyłem. W naszym bloku, niema UPC, mozemy podłączyć się tylko do Netii. Oni maja taka bajkę, ze 100 place na początku, 480 za podłączenie i chyba za modem cos jeszcze, dla tego mam wybór, lub 600 zł oddać za to żeby podlaczyli mi Internet. Lub, wydać Max.150 zł, za routera lub repeatera, i mieć to z głowy.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Widze kilka opcji:

1. Pociagnac kabelek od kumpla do swojego routera, wtedy mozesz kupic wlasciwie jakikolwiek (w granicach rozsadku).

2. Kupic router z opcja repeatera (Osobiscie nigdy nie uzywalem. Gdzies czytalem ze spowalniaja one cala siec)

Osobiscie pociagnalbym ten kabelek. Internet bedzie szybszy i stabilniejszy. Jezeli mieszkacie po tej samej stronie mozecie wywiercic dziure w scianie, albo puscic przez okno. Oczywiscie problem pojawia sie w zimie, ale do tego czasu pewnie cos wymyslicie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez piterover Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 339 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez franek7e3 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 95 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Misiek Mądrala (5,300 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...