• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mini antena kierunkowa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
166 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Witam.

Szukam jakieś małej anteny kierunkowej która zwiększyłaby sygnał wifi podpinałbym do jakiejś zewnętrznej karty sieciowej czy czegoś w tym rodzaju. Ważne są tylko 3 parametry: zasięg, cena i coś o czym pewnie nie wiem bo sie nie znam.
komentarz 5 sierpnia 2018 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Napisz do czego jej potrzebujesz, bo antena kierunkowa wydłuża zasięg, ale zmniejsza jego promień.
komentarz 9 sierpnia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Często zdarza mi się sytuacja że np. jestem w jakimś hotelu gdzie niby jest darmowe wifi ale w pokoju nigdy nie ma zasięgu. Ustawiłbym sobie ją odpowiednio żeby się połączyć.
komentarz 12 sierpnia 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
To w takim przypadku nie lepszy byłby expander? Bo jak wyżej słusznie zauważono, antena kierunkowa zmiejsza promień więc i tak byłoby potrzebne skierowanie się pod odpowiednim kątem dla uzyskania sygnału.
komentarz 14 sierpnia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Nie znam się aż tak i nie wiem co to jest. Mógłbyś wytłumaczyć?

Potrzebuję około 60 metrów(bez ścian). Z tego co mi wiadomo antena kierunkowa może dać lepszy zasięg niż dookólna, po odpowiednim ustawieniu.

Gsm nie wchodzi w grę.
komentarz 14 sierpnia 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
ekspander zazwyczaj się go podłącza do gniazda i łączy z istniejącą siecią wifi tworząc tzw. hopa dzięki czemu zwiększa się ogólny zasięg.
komentarz 14 sierpnia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Poleciłbyś jakiegoś, dałby 50 metrów?

I nie jestem pewny czy się zrozumieliśmy, da się to podłączyć do laptopa używając jakiejś przejściówki?
komentarz 19 sierpnia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
edycja 19 sierpnia 2018 przez jankustosz1
https://www.youtube.com/watch?v=Nk-nj_BwoBE

Jakim cudem jest to możliwe? Czary?

Rozumiem że dzięki temu może dalej nadawać fale elektromagnetyczne, ale chyba nie odbierze gdy antena routera nie może nadać za daleko.
komentarz 21 sierpnia 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
edycja 21 sierpnia 2018 przez kompowiec2
żadne czary, niektóre routery pozwalają podłączyć antenkę do siebie to po dowaleniu talerzyków z odpowiedniego tworzywa (najtaniej to chyba wyjdzie aluminium) wyjdzie taka antenka która lepiej rozprowadza i ukierunkowuje sygnał. Ale do domu to się nie nadaje, chyba że podłączysz sobie do telefonu by się z drugiej strony ulicy podłączyć do hotspotu (albo podłączania się pod wifi somsiada)
komentarz 21 sierpnia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Ale dziwi mnie coś trochę innego.

Urządzenia komunikują się przez fale elektromagnetyczne i załóżmy że router wysyła jakieś dane to taka fala na logikę na starcie jest bardzo mocna a im dalej tym jest słabsza, aż w końcu zanika. To jest odnośnie wysyłania, natomiast odebrać można nawet z drugiego końca ziemi, jeżeli jest tam odpowiednia antena która ten sygnał nadaje.

Więc według mojego toku rozumowania, co z tego że gościu sobie zrobił taką antenę skoro jedyny co teoretycznie powinien móc zrobić to dalej nadać sygnał, jednak co ciekawe on także odbierał sygnał który do niego nie docierał(tak przynajmniej ja to rozumiem).

Jak to jest możliwe?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 241 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 105 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez admaj1212 Początkujący (320 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 145 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Kuba Bielawski Obywatel (1,760 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...