• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komenda CSS aby stylizować wszystkie elementy OPRÓCZ określonego

0 głosów
171 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez Eryk Kryszewski Nowicjusz (120 p.)
Witajcie.
Mam mały problem i nie za bardzo mogę znaleźć odpowiedź w sieci. Mianowicie mam div o klasie .menu a wewnątrz niego są elementy. Chciałbym aby cały div miał opacity 0.9, ale jeden element (zdjęcie) aby miało opacity 1. Ciężko byłoby to zrobić na około, więc czy istnieje taka komenda, aby dla diva .menu ustawić opacity: 0.9 (ale element wewnątrz np .image opacity: 1) czy coś w tym stylu? Po prostu komenda, dzięki której mówimy swojemu elementowi : zastosuj to do wszystkich elementów OPRÓCZ tego jedynego.
Pozdrawiam

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Mędrzec (188,780 p.)
Pseudoselektor :not

https://css-tricks.com/almanac/selectors/n/not/

ale jeśli nadasz opacity dla rodzica, to nie uda Ci się dla jego dziecka dać braku przezroczystości. Można to jednak czasami rozwiązań np. poprzez odpowiednią zabawę rgba i kanałami alfa, albo dać te elementy jako równoważne i dać im dodatkowego rodzica, plus ewentualnie postylowanie na absolute itp. Zależy już od konkretnego przypadku.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 69 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez Śwież4k Bywalec (2,020 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 32 wizyt
pytanie zadane 21 maja w HTML i CSS przez DamianKalar Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez Reignover Nowicjusz (160 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

66,494 zapytań

113,266 odpowiedzi

239,865 komentarzy

46,630 pasjonatów

Przeglądających: 129
Pasjonatów: 0 Gości: 129

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...