• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

.htaccess - Error 403 - /phpMyAdmin/

Object Storage Arubacloud
+1 głos
824 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez Ventrae Nowicjusz (180 p.)

Witam serdecznie, mam spory problem, jestem studentem informatyki i wpadłem na dość nietypowy problem. Postawiłem w domu serwer www/php/mariadb/sftp na maszynie QNAP NAS. Stworzyłem sobie pięknie ładnie stronkę w html i wrzuciłem ją tam, działa pięknie - czas kupić domenę. Wchodzę na home.pl kupuję domene - ale bez hostingu bo to mi przecież nie potrzebne. Więc rejestruje, przekierowuję na mój adres IPv4. Wszystko super gdyby nie to że przekierowuje mnie do folderu nadrzędnego tj mam takie drzewko:
/Web posiada w sobie /FolderA, /FolderB, /FolderD (na którym ma być domena). Przekierowuje mnie do /Web. Znalazłem w internecie na to sposób a mianowicie plik .htaccess z takim kodem:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?DOMENA\.pl$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/FolderD/
RewriteRule ^(.*) /FolderD/$1 [L]

Zabieg działa cudownie z tym że od teraz nie mam dostępu do phpMyAdmina. I to na stałe, po usuwaniu pliku też. Dostaję ten error:

Forbidden

You don't have permission to access /phpMyAdmin/ on this server.
Server unable to read htaccess file, denying access to be safe


Apache Server at 192.168.88.48 Port 80

Szukałem w internecie odpowiedzi ale jest tam tylko o specjalnym blokowaniu dostępu wybranym adresom IP

Mam nadzieję że ktoś z Was wie co trzeba w tym pliku dopisać żeby przyznać dostęp? Thanks in advance

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 sierpnia 2018 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
wybrane 5 sierpnia 2018 przez Ventrae
 
Najlepsza
Kiedy ludzie skończą stawiać stronki na tym Apache ... no ale cóż.

Robię zawodowo w nginx więc schemat jest podobeny.

Jesteś za NAT więc twój router musi przekierowywać 80/443 na twój IP z NAS.

Pierwszy błąd jaki zrobiłeś to zakup domeny w home.pl ;) - patrz dobrze rachunki i zamiast dawać się haczykom marketingowym zamów u jakiś normalnych providerów.

Zakładając, że masz już domenę utwórz sobie subdomenę. (np. pma.twojadomena.pl)

W Apache stwórz nowy blok serwera w którym definiujesz nazwę swojej domeny pma.twojadomena.pl i nadaj jej root dokumentu tam gdzie jest phpmyadmin. Sprawdź czy uprawienia dla www-data się zgadzają i potrafi zrobić choć odczyt.

I powinno działać.

PS: Qnap NAS to serwer NAS a nie apache/php itd. nawet jeśli na to pozwala, to kup już sobie vps w np. webh.pl i tam się baw. (Mam u nich swojego vps jak i firmowego więc jak na tą cenę nawet akceptowalne) Drugą opcją jest postawienie maszyny wirtualnej.
komentarz 5 sierpnia 2018 przez Ventrae Nowicjusz (180 p.)
edycja 5 sierpnia 2018 przez Ventrae
Powiem tak, w mojej maszynie mam dostęp do tzw. panelu dostępu NAS czy ki diabeł. Tam mam po prostu checkbox do serwera www i ew. ustawienia (portów głównie). Nie ma tam żadnej apki apache czy coś. Wiem czym jest apache, ale tam to działa jakoś inaczej, Nie jestem ekspertem dlatego pytam a od momentu: "W apache stwórz nowy blok" i do końca niewiele zrozumiałem. Nie chodzi o screeny kawałek po kawałku ale chciałbym rozumieć co robię. Mam też dostęp do plików konfiguracyjnych serwera więc tam mogę poszperać, jakieś php.ini, htacces itp. Wybacz, naprawdę nie za wiele pomogłeś ;/

PS. Nie interesuje mnie VPS chociaż to super oferty, ale ja "dostałem zadanie" od taty aby postawić serwer w domu. Na rzeczywistej maszynie która chodzi 24/7. Będzie to też super doświadczenie stawianie i konfiguracja wszystkiego od zera - jak mówiłem jestem studentem.
komentarz 5 sierpnia 2018 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Mam w firmie QNAP i działa jako NAS a nie serwer www więc nie wiem jak tam masz możliwość ustawienia. Jeśli to możliwe do wyklikania to w tym qnap trzeba by było dodać domenę i ustawić jej root strony tam gdzie są pliki phpmyadmin. Jeśli nie to zostaje Ci co najwyżej za pomocą MySQL Workbench się połączyć i dłubać. (też fajne narzędzie)

Wybacz, naprawdę nie za wiele pomogłeś ;/

Napisałem gotowe rozwiązanie które tyczyłoby się dla normalnego tworzenia vhostów w apache.

To czy jesteś studentem czy nie nie ma żadnego znaczenia w tym temacie ani nie jest żadną kartą przetargową :P bo.. ja też jestem! :) 

To chyba niewiele pomogę bo to nie jest stawianie od zera tylko klikanie.:) ale moja odpowiedź może pomóc jeśli najdzie Cię ochota postawienia tego wszystkiego od zera na jakiejś maszynie wirtualnej od zera. :) 

Znalazłem tylko to: https://forum.qnap.com/viewtopic.php?t=37093

komentarz 5 sierpnia 2018 przez Ventrae Nowicjusz (180 p.)

Wiem, że NAS to po prostu jednostka z dodatkową pamięcią (serwer NAS) jednak można je wykorzystywać jako strony www:
Nie jest to CHYBA apache, lecz na pewno działa podobnie jak apache, nginx czy inne rozwiązania. Nie gardzę pomocą lecz tutaj problem jest jakiś z .htaccess - po jego edycji wszystko się spieprzyło. To on mnie nie przepuszcza dalej. Chyba pominąłem fakt że /phpMyAdmin/ znajduje się w folderze /Web razem z tymi folderA, B, D. Chociaż chyba idzie to wywnioskować ^^
 

komentarz 5 sierpnia 2018 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
a co masz w zakładce host wirtualny? :> bo to będzie to.
komentarz 5 sierpnia 2018 przez Ventrae Nowicjusz (180 p.)
edycja 5 sierpnia 2018 przez Ventrae

Standardowo opcja była wyłączona ale być może faktycznie to jest to:

Główny katalog - wybrać ścieżkę do tego "FolderuD" (Filip)
Nazwa hosta - moja domena?
Port - 80? tak jak na www?
Protokół chyba http bo -s trzeba sobie załatwić certyfikat - dobrze rozumuje?

Edit:
No dobra zrobiłem jak powiedziałem, host = domena, port 80, http, Folder Filip - jest piękny dostęp do mojej strony przez domenę tak jak ma być - plik .htaccess już nie jest potrzebny - usunąłem go. Ale dostępu do phpMyAdmin dalej nie mam (ten sam błąd)
Edit 2:
Dobra - reinstall samego phpMyAdmin odblokował go - a dzięki twojemu sposobowi mam i stronkę na domenie i dostęp do baz. Dzięki łap najlepszą :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2017 w Hostingi, domeny, usługi przez Maikel11 Początkujący (470 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 527 wizyt
pytanie zadane 5 września 2018 w HTML i CSS przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 740 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...