• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ultrabook UX430UN - proszę o opinię

Object Storage Arubacloud
0 głosów
220 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Dawid24 Nowicjusz (120 p.)

Witam 
Zastanawiam się nad zakupem ultrabooka - zenbook ux430 w wersji z i7, dysk512 i grafiką MX150.

https://www.x-kom.pl/p/396722-notebook-laptop-141-asus-zenbook-ux430un-i7-8550u-16gb-512ssd-win10-mx150.html?utm_source=criteo

Laptop będzie wykorzystywany do programowania i codziennego korzystania z internetu poza domem.

Lubię pograć od czasu do czasu w gry, nie zależy mi na ustawieniach ultra, raczej na tym żeby grało się płynnie.

W tej wersji urządzenie kosztuje 5099 zł co nie jest dla mnie małą kwotą ale chcę żeby komputer starczył mi na wiele lat.

Z uwagi na cenę nie chce żałować zakupu, proszę was o wyrażenie opinii na ten temat, może ktoś z was posiada ten model i mógłby się wypowiedzieć.

Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuję :)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2018 przez Techcik Użytkownik (960 p.)
Jest to dobry wybór jeżeli szukasz typowo mobilnego sprzętu. Jeżeli może być większy przykładowo 15 cali dostaniesz wydajniejszy model z GTX1050ti nowe gry nie będą problemem.

Ranking laptopów: https://forum.techlords.pl/co-kupic-f4/zestawienie-polecanych-laptopow-ranking-laptopow-c-t5.html
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Z chłodzeniem ultrabook'a sobie nie pograsz
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Lubię pograć od czasu do czasu w gry, nie zależy mi na ustawieniach ultra, raczej na tym żeby grało się płynnie.

Jeśli chcesz grac nie kupuj ultrabooka. Co to miały by być za gry, na jakich detalach? To będzie twój jedyny komputer/laptop?

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/16GB/480SSD+1TB/W10 (2kg)

15,6" latpoap z 2x wydajniejszą kartą graficzna i procesorem kupisz znacznie taniej od ultrabooka.

komentarz 12 sierpnia 2018 przez Dawid24 Nowicjusz (120 p.)
Posiadam komputer stacjonarny do grania, więc nie będzie to główny komputer do tego celu.

Liczy się dla mnie również mobilność tego urządzenia, zdaje sobie sprawę że 15-stki są znacznie tańsze oraz wydajniejsze ale jednak zdecydowałem się na 13.

Jeżeli chodzi o gry, które zamierzam sporadycznie na nim odpalać to dla przykładu Fortnite, Guild Wars 2, czytałem o tym że Wiedźmin 3 na medium też daje rade.
Faktycznie wielu ludzi wypowiadało się o chłodzeniu zenbooka raczej w negatywny sposób, hałas podobno można odczuć podczas sporego obciążenia.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 133 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 8 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez Hubert731 Obywatel (1,650 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 179 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez weedie Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...