• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki laptop dobry na użytek domowy

VPS Starter Arubacloud

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Jeśli tylko muzyka, filmy i Internet + od czasu do czasu coś więcej, to możesz kupić któryś z jeszcze starszych komputerów niż te które wymieniłaś w pytaniu i komputer posłuży Ci przez kolejne 10 lat. Ja posiadam MacBooka Pro z 2012 roku (procesor Core i5 3210M + 8 GB RAM) - używany za 2500zł, robie na nim wszystko, łącznie z programowaniem i jestem zadowolony. Jakbym miał pieniądze na nowszy komputer, to wydałbym te pieniądze na coś innego. Jeśli nie masz większych wymagań co do komputera, to na twoim miejscu sugerowałbym się wyglądem komputera przed jego kupnem, niż wydajnością. Komputery nawet z najniższej półki posiadają odpowiednio wysokie możliwości do prostszych zastosowań.

Odpowiadając na twoje pytanie, wybierz taki laptop który Ci się najbardziej podoba.
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2018 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Te Dell'e różnią się tylko tym, że ten drugi ma dodatkowo dysk HDD 1TB.
Asus ma nowszy procesor i wyższą rozdzielczość ekranu.

Z tych komputerów, Asus wydaje się być najlepszy.
komentarz 4 sierpnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Też bym brał Asusa
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2018 przez AsiaW Początkujący (280 p.)
Nie znam sie ogolnie, czy ten Asus za ta cene to dobry laptop czy moglibyscie jeszcze cos polecic? Dell nie jest lepsza firma niz Asus?
komentarz 4 sierpnia 2018 przez Kosejero Nowicjusz (160 p.)
powiem tak. Asus specjalizuje się w laptopach mocnych. Mają duża moc obliczeniową, i są szybkie. Zależy po co ci laptop.

Osobiście wybrałbym Asusa - lepszy procesor, lepsza grafika. Poza tym, sam mam doświadczenie z tą firmą, i jest naprawdę porządna. Jest to tylko 50zł róznicy więc opłaca się.

Laptop nie jest najlepszy, ale zawsze coś.

PS. asus jest lepszy od dela (moja opinia)
komentarz 4 sierpnia 2018 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)

@AsiaW, W trochę niższej cenie, możesz dostać np. takiego Lenovo: https://www.x-kom.pl/p/408033-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-320-15-i5-8250u-8gb-256-dvd-rw.html
Ma procesor 7 generacji (Asus ma 8), ale o rodzinę wyżej od Asusa (Asus ma i3, Lenovo i5), przy tych dwóch procesorach, Lenovo będzie sporo szybszy.

Jeśli potrzebujesz laptopa do domu, to rozważ też zakup używanego komputera Apple. Z własnego doświadczenia OSX jest mniej problematyczny, nie ma niespodziewanych aktualizacji, przez które nie możesz wyłaczyć komputera, ma w zasadzie wszystko co potrzeba (tworzenie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych itp. kompatybilne z MSOffice, jak i możliwość zainstalowania pakietu MS Office), jest dobrze wykonany (aluminiowa frezowana obudowa) i w porównaniu z innymi laptopami, długo trzyba na baterii (w przypadku MacBook Air do 12h). Nowy MacBook Air jest niestety dość drogi, (chociać aktualnie i tak jego cena mocno spadła) bo kosztuje ok. 3700zł, ale w cenie 2500zł możesz kupić używanego MacBooka Air z jeszcze lepszym procesorem i7, lub z i5 w jeszcze niższej cenie. Jeśli zdecydujesz się na taki krok, to koniecznie kupuj z odbiorem osobistym, żeby dokładnie obejrzeć komputer.

0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2018 przez AsiaW Początkujący (280 p.)
Mam ograniczony budzet, zdaje sobie sprawe,ze to nie bedzie najlepszy sprzet, ale przynajmniej taki, ktory w tej cenie jest najporzadniejszy, zeby dlugo mi sluzyl. Bede pracowac na nim w domu, programy uzytkowe, Internet, filmy,muzyka, nic szczegolnego. Ponieważ sie nie znam kompletnie, jestem wdzieczna za Wasze podpowiedzi, a moze jakis inny model brac pod uwage jeszcze?
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2018 przez AsiaW Początkujący (280 p.)
Dzieki. Ten Lenovo fajny, ale bez systemu, a nie mam niestety skad zainstalowac. Z kolei Asus nie ma chyba nagrywarki CD.  Piszecie, zeby pomyslec o uzywanym, jakims ale to jak dla mnie odpada, nie znam sie,wiec musi byc ze sklepu i na dlugiej gwarancji.

Juz zglupialam totalnie, fajnie sie znac i wiedziec co kupic, co sie chce. Ja chce takiego laptopa w cenie do2000- 2500,nienajgorszego, tylko ktorego wybrac. Mam metlik w glowie, chcialabym,zeby ktos mi powiedzial kup tego i bedziesz zadowolona :) nie znam sie na procesorach,generacjach, kartach graficznych itp. Niestety wiec pomozcie :)
komentarz 4 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

nie znam sie na procesorach,generacjach, kartach graficznych itp.

Nie musisz się znać jeśli jedyne co od komputera wymagasz to słuchanie muzyki, oglądanie filmów oraz Internet. Komputer z najniższej półki będzie też odpowiedni. Nie ma co tu doradzać. Sugeruj się wyglądem komputera który według ciebie jest najładniejszy.

Dzisiaj komputery są tak cienkie, że ciężko upchać w nie nagrywarkę DVD. Można zawsze kupić nagrywarkę na USB.

komentarz 4 sierpnia 2018 przez AsiaW Początkujący (280 p.)
Tylko jak kupuje wydaje sporo kasy to chcialabym zeby to byl dobry laptop w swojej cenie,dlatego prosilam o konkretne podpowiedzi. Bo mozna  kupic duzo różnych modeli w tej cenie, ale jakies sa sepsze od innych. Wiec bardzo Was prosze chlopaki, poradzcie konkretnie,modele,ktore warto wziasc pod uwage.
komentarz 4 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Laptopy które wymieniłaś pozwolą tobie nawet na tworzenie gier. A więc, w twoim wypadku komputer tobie posłuży na dłużej niż czas gwarancji.
komentarz 5 sierpnia 2018 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)

@AsiaW, weź więc tego Lenovo i idź do jakiegoś serwisu, albo poproś kolegę który się zna na tym, to zainstaluje ci system. Albo poszukaj tego Lenovo jeszcze w innych sklepach, pewnie gdzieś jest dostępny z systemem.

komentarz 5 sierpnia 2018 przez AsiaW Początkujący (280 p.)
Lenovo z systemem maja za 2599, chyba wiec zostane przy tym Asusie -nizsza cena, aalepszy niz ten Dell. tylko szkoda,ze nie ma nagrywarki,ale chyba bedzie najlepszy dla mnie.

Dziekuje Wam wszystkim za pomoc i rade  :))
0 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2018 przez AsiaW Początkujący (280 p.)
komentarz 24 marca 2019 przez KacperK77 Nowicjusz (140 p.)
Lenovo są naprawdę porządne. Ja mam lenovo thinkpada l 380 https://korzystneit.pl/lenovo-thinkpad-l380-b220m5003gpb-p39771 i jestem naprawdę zadowolony. Szybka bestia, bateria też długo trzyma i cena myślę, że adekwatna do jakości ;-)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 703 wizyt
pytanie zadane 24 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez Akai Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 365 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 605 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...