• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wygląda proces kupowania domeny .com? Gdzie można tego dokonać i jak zapłacić?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
321 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Witajcie,

pytanie o zakup domeny jak w temacie postu. Chcę po prostu kupić domenę .com i stworzyć swoją stronę internetową.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Wybierasz sobie rejestratora który oferuje domeny z tym rozszerzeniem, podajesz nazwę jaką chcesz zakupić i już, jeśli jest wolna to składasz zamówienie i przechodzisz do płatności. Rodzaje dostępnych płatności też oczywiście zależą od rejestratora - firmy w której kupujesz. Najczęściej dostępne są szybkie płatności (jakieś PayU, Przelewy24) i przelew tradycyjny.

PS mam nadzieję że wiesz, że aby postawić stronę sama domena nie wystarczy, przydałby się jeszcze jakiś serwer na którym będzie strona
komentarz 4 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
w linux przy jednej domenie jest to chyba ok 50zl ale mogę się mylic bo faktury mam jakos z poczatkiem roku. Dobry hosting z domena to rocznie ok 200zl, czasem mniej, czasem wiecej zalezy co potrzeba, np. w linux za node placilem ok 100zl, w mydevil node jest w cenie bazowej. generalnie mydevil jest tanszy jak sie policzy domeny, serwer ssd, node, ssl itp. ale dzialam z nimi od niedawna dlatego na razie polecam tez linuxpl.
komentarz 4 sierpnia 2018 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Poleciłbyś gdzie najlepiej zarejestrować domenę? Czy wszędzie tak jak na np. linux.pl trzeba podawać tak szczegółowe dane osobiste łącznie z nr pesel? :)
komentarz 4 sierpnia 2018 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Fajne artykuły. Dziękuję.
komentarz 4 sierpnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
To ja tylko dopowiem że oczywiście nie warto iść tylko jak najtańszą cena, ale też wyższa cena nie jest wcale wyznacznikiem jakości. Są duże firmy typu Nazwa czy Home gdzie za domenę zapłacisz znacznie więcej niż u innych firm i w sieci można znaleźć wiele niezbyt dobrych opinii na temat działania, supportu itd.

Ze swojej strony polecam do domen OVH - moim zdaniem jest tanio a dobrze, nigdy nie miałem u nich problemów.
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2018 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Wybierasz firmę hostingową, potem swoją domenę oraz rozszerzenie .com a potem, jeżeli jest wolna płacisz i gotowe. Zasadniczo to dokładnie taki sam proces jak w przy kupowaniu .pl, czy każdej innej domeny

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 117 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez mialbiaek Użytkownik (510 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Erkenz Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...