• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto zostać administratorem sieci?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,024 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Tomasz_Tomasz Nowicjusz (140 p.)
Siema, idę za rok na studia it i już powoli myślę o dalszym rozwoju, może mi ktoś powiedzieć czy warto jeszcze iść na administratora sieci, czy jest zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie? Czy warto zrobić kurs cisco ccna i jednocześnie ciągnąć studia?
1
komentarz 3 sierpnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Nie wiem bo nie robiłem tego, ale przeglądając książki do tego mogę stwierdzić, że dużo teorii i praktyki.
komentarz 3 sierpnia 2018 przez Tomasz_Tomasz Nowicjusz (140 p.)
Ok, bardzo mi pomogłeś. Dzięki

A myślisz że da radę znaleźć pracę bez tego? Jak patrzyłem na oferty pracy wszędzie wiesz 2 lata doświadczenia i niewiadomo co jeszcze
komentarz 3 sierpnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
No niestety tak to już jest dzisiaj, że większość firm wymaga doświadczenia, pytanie gdzie młody człowiek ma tego doświadczenia nabyć?
Trudno powiedzieć, ale trzeba szukać, na pewno się coś znajdzie :)
komentarz 3 sierpnia 2018 przez Tomasz_Tomasz Nowicjusz (140 p.)
Właśnie w tym problem :( chyba i tak najłatwiej przez staże się gdzieś załapać
komentarz 3 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Jak będziesz dobry, to i bez doświadczenia Cię wezmą. Nie wypytuj, co kto myśli, tylko weź się do nauki, bo jedynie to może Ci pomóc rozwiać Twoje wątpliwości.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Oczywiście że warto. CCNA to bardzo wartościowy certyfikat. Oprócz tego polecam zainstalować VirtualBoxa i masterować jakieś życiowe distro: Centos/Debian.
komentarz 3 sierpnia 2018 przez Tomasz_Tomasz Nowicjusz (140 p.)
Dzięki wielkie :)
komentarz 3 sierpnia 2018 przez Tomasz_Tomasz Nowicjusz (140 p.)
A czy to jest kurs od zera?
1
komentarz 3 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Nie bardzo wiem o jaki kurs pytasz. CCNA?
komentarz 3 sierpnia 2018 przez Tomasz_Tomasz Nowicjusz (140 p.)
Tak tak, chodzi o CCNA
komentarz 3 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Nie wiem, bo jeszcze nie miałem czasu ogarniać go. Certyfikat jest ważny na pewien czas, ale mimo wszystko pracodawcy biorą pod uwagę nawet to, że kiedyś go miałeś.

Polecam Ci mocno na początku poznać się, z pingwinem.
komentarz 4 sierpnia 2018 przez Tomasz_Tomasz Nowicjusz (140 p.)
Ok, cokolwiek by to nie było. Generalnie jestem zielony w temacie ale oprócz studiów będę chciał robić coś we własnym zakresie żeby te 3 lata nie były straconymi i żeby potem jakoś się odnaleźć na rynku pracy

Podobne pytania

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...