• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux mint a Kali linux zastosowanie i właściwości.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,623 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Z góry przepraszam za spamowanie co to nowym postem ale ciekawość i wiedza na przyszłość ponad wszystko.

A więc do rzeczy posiadam na tą chwile system każdemu znany Kali linux instalowałem go w celu wykorzystania do tego do czego został stworzony nie wspominając o tym że jestem zielony to sam fakt mówi że to system nie dla mnie .No tak ale interfejs graficzny i szybkość działania no poprostu zakochać się można:P

Kali linux posiada mnóstwo narzędzi do pentestów co moim zdaniem nie jest mi potrzebne w większości.

Wiele osób poleca dla osób początkujących system linux mint tylko mam zastrzeżenia i nie domówienia względem niego i chciał bym was prosić o wytłumaczenie i nakierowanie w dobrym kierunku

A więc czy Linux mint jest lekkim systemem?tak by nawet śmigał na starszych modelach PC

Jest on dla osób początkujących?

Czy dzięki niemu będę mógł zainstalować apache2,Mysql?

Zależy mi także na paru narzędzich do Pentestów a mianowicie:nmap,openvas,metasploit framework no i pare innych tak by móc w miare możliwosci instalować programy w raz z doświadczeniem

Jeżeli spełni on kryteria to w jakiej wersji instalować Linuxa mint oraz gui jeśli takowe posiada.

Bardzo dziękuję za odczytanie ii proszę o pomoc solidną bym nie pożałował :p

Rozumiem,że nie każdemu da sie dogodzić w 100%
komentarz 3 sierpnia 2018 przez multim Obywatel (1,830 p.)
Zasanicze pytanie: z jakiego środowiska graficznego korzystałeś w Kali Linux? W świecie linuksów bardzo dużą rolę w odczuciu bycia "lekkim" środowiskiem. Ja na przykład w przeciwieństwie do Benka - zdecydowanie nie nazwałbym Minta lekkim.
1
komentarz 3 sierpnia 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Sprawa wygląda tak że na systemie kali linux 32 bit nie chciał sie uruchamiać apache ani openvas co mnie dobiło lekko lecz sam system działał bez zarzutów bez spadków wydajności

przy Kali linux 32 bit to głownie GNOME oraz Kde

Ale z 32 bit zrezygnowalem..

Po tym zainstalowałem:

http://cdimage.kali.org/kali-2018.2/kali-linux-2018.2-amd64.iso

Ale sie zawieszał..

wiec postanowiłem zainstalowac Linuxa Mint 19 32bit  i nie powiem predkość działania i oprawa graficzna na wysokim poziomie ale zrównało to wszystko ponownie nie działający apache metasploit openvas ...wywalało błąd po błedzie

Na tą chwile zainstalowałem kali linuxa 64bit Lxde jak narazie nie narzekam ale niestety inne GUI.no cóz coś kosztem czegoś.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2018 przez multim Obywatel (1,830 p.)
wybrane 3 sierpnia 2018 przez Absum
 
Najlepsza
Jeżeli szukasz lekkiego systemu, który będzie śmigał nawet na najstarszym sprzęcie, to od siebie mogę szczerze polecić Debian.

Jest to uniwersalny system, baza zarówno dla Kali, Minta czy Ubuntu. Posiada w repozytoriach wszystkie znaczące środowiska graficzne dla Linuksów oraz wszystkich pakietów/programów których potrzebujesz (wyjątkiem jest metasploit framework, który jest poza repozytorium), a tak to wszystko można zainstalować przez apt-a, lub graficzny menedżer pakietów.
+2 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Linux Mint jest lekki, ale nie najlżejszy. Jeśli Twój komputer ma < 10 lat, to powinien uciągnąć miętkę. Tak, ten system jest przeznaczony dla początkujących. Siłą Linuxa jest to, że możesz sobie skonfigurować dowolną dystrybucję tak, jak tylko Ci się podoba. Innymi słowy raczej zainstalujesz wszystko, czego potrzebujesz.
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Bardzo dziękuję panu za odpowiedz,proszę jeszcze mi powiedzieć jaką wersje polecasz?
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Zainstaluj najnowszą wersję Minta: 19. Jeśli zależy Ci strasznie na wydajności możesz możesz spróbować LMDE, Minta opartego o Debiana. Jednak obecnie jest to wersja beta i niekoniecznie musi być stabilna.
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Może komputer ma pare lat ale czy jest słaby to nie powiedział bym

Jakość pracy to podstawa :p

Patrze ii jest

Linux mint 19 `tara` cinnamon

Tylko pobieram 64 bit bo openwas własnie tylko pod taką działa

Chociaż pobiore 32bit może to był jakiś bład w repozytoriach kaliego
0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja ci proponuje na kalim postawić virtualke i samemu sprawdzić czy minut ci pasuje i czy da się wszystko wgrać.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 541 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 214 wizyt
pytanie zadane 20 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 256 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,546 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...