• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Git- wiele projektów w jednym repozytorium.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,726 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez garris Użytkownik (660 p.)
Witam.

Mam pytanie czysto teoretyczne do osób z doświadczeniem. Jestem początkującym programistą. Czy trzymanie wielu projektów w jednym repozytorium wygląda źle? Mam małe prywatne repozytorium, w którym trzymam kilka niezwiązanych ze sobą aplikacji i nie wiem, czy przed dodaniem go do CV ogarnąć to wszystko, czy wysyłać tak.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 sierpnia 2018 przez sebeks Mądrala (5,300 p.)
Ja rekomendowałbym jeden projekt = jedno repozytorium. Z prostego powodu. Gdyby ktoś chciał rozwinąć twój projekt to zrobiłby git clone i od razu mógłby pracować. Mając wiele projektów w repozytorium po takiej operacji trzeba by było sprzątać i tracić czas. W jednym repozytorium jeśli dobrze tego nie opiszesz z czasem pogubisz się i będziesz tracił czas na rozkminianie co jest do czego, bo po prostu w przyszłości nie będziesz pamiętał o co chodziło.
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Rozumiem, że chodzi Ci o trzymanie wielu projektów na jednym koncie GH tak?

Tak, po to właśnie jest GH, aby trzymać tam różne projekty, które chcesz pokazać światu. Apki nie muszą być w żaden sposób ze sobą połaczone, to po prostu jakby zbiór różnych Twoich projektów lub projektów, które współtworzysz.
1
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Z opisu wynika, że chodzi mu o repozytoria :)
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Jeśli są to niewielkie programy, gdzie każdy jest umieszczony w osobnym, pojedynczym plik i napisane są w tym samym języku, to zostawiłbym w jednym repozytorium. Dodaj tylko opis w README.md co to jest, do czego służy i jak to zainstalować. Jeśli są to bardziej rozrośnięte projekty, to zdecydowanie każdy należy umieścić w osobnym repozytorium. Opisz każde repo, dodaj README.md lub dokumentację.
komentarz 2 sierpnia 2018 przez garris Użytkownik (660 p.)
Właśnie o to mi chodziło, mam jedno repozytorium(c#) i w nim różne małe projekty w oddzielnych plikach ładnie podpisane.

Dzięki za odpowiedzi
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
Ja osobiście trzymamy w jednym repozytorium kilka projektów z uwagi na to, że chce porządkować projekty po technologiach, typach projektów. Finalnie daje mi to 6 repo, które zawierają spoko projektów ~30-40

Problem tylko pojawia się jak chcesz korzystać z tego repo np w heroku, bo nie da się wskazać pliku który będzie deployowany tylko musi być to całe repo, albo jak będziesz chciał to klonować.

Jeżeli chodzi o elegancje to pewnie ktoś Ci powie, że tak nie powinno być, a ktoś Ci powie, że to nie ma znaczenia. Ja jestem zdania, że Tobie powinno być łatwo przeszukiwać to repo jak szukasz projektów, które robiłeś i przypominać sobie co i jak robiłeś.

Jeżeli chodzi o pracodawcę to nie spodziewam się, że zrobi mu to różnicę.
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2018 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)

Wg mnie jeżeli są to niewielkie aplikacje to jak najbardziej ok. Dobrze aby miały chociaż drobne powiązanie np technologię lub tematykę problemu.

Przykładowo, ja jako licealista, ćwiczę zadania maturalne z informatyki w javie i trzymam je w jednym repozytorium "matura", gdzie mam różne zadania  z różnych lat, czyli teoretycznie osobne projekty. 

0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2018 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)

Jednoplikowe programy - gisty.
Wieloplikowe programy - jedno repo na jeden projekt (wyjątkiem mogą być jakieś niewielkie programiki podobnego rodzaju).

W ten sposób nie będziesz mieć niepotrzebnego bałaganu. Nie wspominając o tym, że ktoś będzie mógł sobie wtedy wygodnie i bez problemów zrobić forka.

Zawsze też możesz trzymać repozytoria wewnątrz innych repozytoriów, ale tego raczej byś nie chciał robić laugh

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 467 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2017 w Inne języki przez Adam Kow Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 390 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2022 w Inne języki przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,542 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...