• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki laptop do 2500 zł? do pracy i filmów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
844 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Paweł5075 Nowicjusz (120 p.)

Szukam laptopa do użytku codziennego do 2500 zł (ms office, przeglądanie internetu, filmy, zdjęcia itp.) Zależy mi na następujących cechach:

- dobry stosunek ceny do jakości

- ekran 15,6 cali, dobra rozdzielczość, widoczność pod różnym kątem, kolory itp. (głośniki nie muszą być super, wystarczą znośne, bo i tak używam słuchawek lub podłączam zewnętrzne)

- duża szybkość otwierania zdjęć, dokumentów, plików, folderów

- dobra łączność z Wi-fi

- wygodny touchpad

- solidne wykonanie i bezawaryjność

- jakby się go dało łatwo rozkręcić, wyczyścić z kurzu, wymienić pastę termoprzewądzącą to byłoby super, bo dobrze to zrobić raz na jakiś czas, jak już się skończy gwarancja

- wejście do kabla HDMI, 

- żeby laptop się nie grzał i mógł pracować cały dzień

- żeby posłużył minimum 5 lat

Nie zależy mi na małej masie i długim czasie pracy na baterii. Może być bez systemu operacyjnego, to zainstaluję sobie win 7. Jak będzie wgrany win 10 to ok ale nie chcę kosztem wgranego systemu tracić lepszych parametrów.
Osobiście wpadły mi w oko:

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/480/DVD-RW FHD

ASUS VivoBook R520UA i3-8130U/8GB/1TB+240SSD (miałem Asusa i generalnie bardzo dobrze się sprawował)

Proszę dajcie znać co o nich sądzicie lub/i doradźcie coś innego.

komentarz 2 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Dawno nie kupowałem lapka więc nie orientuję się w nowych sprzętach ale polecam zwrócić uwagę na dysk SSD jeśli da się w tej cenie dostać - na stacjonarce jakiś czas temu władowałem SSD i przy niezmiennych innych podzespołach wydajność wzrosła parokrotnie i to na wymagających rzeczach jak obróbka obrazu (analiza plików RAW zgrywanych z aparatu, zabawa z HDR itp.) oraz na renderowaniu filmów w Pinnacle i Adobe AE (takie rodzinne itp. ale kiedyś film renderowało mi np. 3-4h, a teraz na SSD trwa to ok. 2h, gdzie teoretycznie duzy wpływ ma też procek, grafa i ram... ale widocznie nie wykorzystywałem ich w pełni na starym dysku).

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2018 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)
Ten ASUS świetny no i cena też dobra :) dwa dyski ekran mat co więcej chcieć :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 636 wizyt
+2 głosów
5 odpowiedzi 901 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez periedynek Obywatel (1,320 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 727 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez betman Bywalec (2,630 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...