• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakiej kolejności uczyć się tworzyć strony www na kanale.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
972 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
Witam
Chciałbym się nauczyć tworzyć strony www. Jednak przy którymś odcinku z HTML, zostałem w połowie filmu odesłany do css. Wolałbym się uczyć bez odsyłania, dlatego chciałbym wiedzieć w jakiej kolejności mam oglądać odcinki. (Coś w stylu: Najpierw ten z HTML, potem ten z CSS, potem tez, z HTML, potem ten z JS itd.)

Z góry dzięki
Pozdrawiam.
komentarz 1 sierpnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Z jakiego tutoriala jeszcze podaj, bo nikt tu nie jest wrożką, żeby się domyślać z czego się uczysz
1
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
U pana Mirosława. Gdyby nie u niego to gdzie indziej by się zapytał :)

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2018 przez Maciek123233 Gaduła (3,400 p.)
wybrane 2 sierpnia 2018 przez Piotr86PL
 
Najlepsza
Domyślam się że mówisz o kursach Pana Mirosława Zelenta. To proste, w takiej kolejności jak zostały dodane, czyli kolejno odc. 1 HTML, CSS, JS, MySQL, PHP, odc. 2 HTML, CSS, JS, MySQL, PHP i tak dalej i tak dalej
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
Ok dzięki :)
komentarz 2 sierpnia 2018 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Nie koniecznie, bo js to front end , a php to backend i o ile można tego spróbować to niekonieczne jest wymagane, żeby wszystkiego uczyć się na raz. Radziłbym pierwsze pouczyć się front'a , jak się nie spodoba to back'a. Nie wszystko na raz bo się będziesz mieszał, wiem z doświadczenia bo tak zacząłem.
+10 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2018 przez pablop76 VIP (123,060 p.)
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
No to to wiem. Chodziło mi o kolejność odcinków u Pana Mirosława (często odsyła do innych kursów)
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
nie uczyć się z kursów Pana Mirosława -> bądź traktować je bardzo ale tobardzo początkująca - są już  przestarzałe, uczą praktyk których  się już nie stosuje wręcz są pełne błędów...
komentarz 31 grudnia 2018 przez Piotr Mikołajewski Nowicjusz (190 p.)
Może i są pełne błędów ale dla laika "programowania" to chyba najłatwiejszy i najbardziej przejrzysty kurs na początek.
komentarz 2 stycznia 2019 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
no nie bardzo, bo nauczenie się błędnych wzorców/nawyków jest gorsze szczególnie na początku :)
+2 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
Tylko, że ja nie mam podstaw i nic z tego nie rozumiem :)
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
W kursie phpdevs podstawy nie są wymagane - autor prowadzi Cię za rączkę przez instalację PHP, omawia instrukcje języka po czym przechodzi do OOP

Nie wiem również po co Ci podstawy do kursów MDN - np. tutaj masz kurs od podstaw https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Learn/Getting_started_with_the_web/HTML_basics . Wystarczy trochę poszukać ;)
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
Nie wiem po co :) Nie znam się na tym. :)
1
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

@Mariusz08, popieram - kursy są już przestarzałe codo Pana Mirosława, więc  generalnie nie dość  że błędne informacje zawieraja i praktyki to są bardzo ale to bardzo PODSTAWOWE I UBOGIE. 

+1 głos
odpowiedź 2 sierpnia 2018 przez sebeks Mądrala (5,300 p.)

Jeśli chcesz się uczyć według ścieżki to polecam kurs na freeCodeCamp. Inna opcja to poszukać sobie mentora, który wskazywałby Ci do czego przysiąść i w jakiej kolejności. Pewnie jakaś książka robiona rozdział po rozdziale też miałaby sens. Ja kiedyś kupiłem "Projektowanie stron internetowych Jeniffer Niederst Robbins" i tam jest po kolei wyłożony HTML, CSS i podstawy Javascript. 

Podobno dobra metodą nauki jest chcieć coś zrobić fajnego i szukać rozwiązania w oficjalnych dokumentacjach, w Google i na Stackoverflow. Wtedy nie ma nudy nauki rzeczy w tym momencie niepotrzebnych, ale ucząc się ta metodą można ominąć jakieś ważne podstawy.

Moim zdaniem najlepszy jest system mieszany. Robisz sobie trochę po kolei jakiś kurs i dokładasz do tego jakieś własne mini-projekty. Ważne, żeby były mini, abyś je ukończył a nie wielkie, rozpoczęte i porzucone.

 

0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2018 przez highui Nowicjusz (240 p.)

Jeśli nie masz żadnych podstaw to przychylam się do @Maciek123233 . Sam teraz jestem w trakcie i raczej nie mam jakiegoś ustalonego planu. Zaczynam od HTML, skrupulatnie krok po kroku, a jak mam jakieś braki wracam do poprzednich odcinków i nadrabiam :)

 

komentarz 2 sierpnia 2018 przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
Nie mam żadnych :)
0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2018 przez Piotr Mikołajewski Nowicjusz (190 p.)
Również uczę się teraz HTML-A  i CSS-a i stwierdzam że chyba nie ma innej opcji niż uczyć się wszystkiego naraz po trochu.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 352 wizyt
–1 głos
0 odpowiedzi 81 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2020 w C i C++ przez Quba Użytkownik (870 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 245 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...