• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakiej kolejności uczyć się tworzyć strony www na kanale.

0 głosów
636 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
Witam
Chciałbym się nauczyć tworzyć strony www. Jednak przy którymś odcinku z HTML, zostałem w połowie filmu odesłany do css. Wolałbym się uczyć bez odsyłania, dlatego chciałbym wiedzieć w jakiej kolejności mam oglądać odcinki. (Coś w stylu: Najpierw ten z HTML, potem ten z CSS, potem tez, z HTML, potem ten z JS itd.)

Z góry dzięki
Pozdrawiam.
komentarz 1 sierpnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Z jakiego tutoriala jeszcze podaj, bo nikt tu nie jest wrożką, żeby się domyślać z czego się uczysz
1
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
U pana Mirosława. Gdyby nie u niego to gdzie indziej by się zapytał :)

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2018 przez Maciek123233 Gaduła (3,410 p.)
wybrane 2 sierpnia 2018 przez Piotr86PL

Najlepsza
Domyślam się że mówisz o kursach Pana Mirosława Zelenta. To proste, w takiej kolejności jak zostały dodane, czyli kolejno odc. 1 HTML, CSS, JS, MySQL, PHP, odc. 2 HTML, CSS, JS, MySQL, PHP i tak dalej i tak dalej
Ok dzięki :)
komentarz 2 sierpnia 2018 przez bicnet Gaduła (4,790 p.)
Nie koniecznie, bo js to front end , a php to backend i o ile można tego spróbować to niekonieczne jest wymagane, żeby wszystkiego uczyć się na raz. Radziłbym pierwsze pouczyć się front'a , jak się nie spodoba to back'a. Nie wszystko na raz bo się będziesz mieszał, wiem z doświadczenia bo tak zacząłem.
+10 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2018 przez pablop76 VIP (121,260 p.)
No to to wiem. Chodziło mi o kolejność odcinków u Pana Mirosława (często odsyła do innych kursów)
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (237,450 p.)
nie uczyć się z kursów Pana Mirosława -> bądź traktować je bardzo ale tobardzo początkująca - są już  przestarzałe, uczą praktyk których  się już nie stosuje wręcz są pełne błędów...
komentarz 31 grudnia 2018 przez Piotr Mikołajewski Nowicjusz (190 p.)
Może i są pełne błędów ale dla laika "programowania" to chyba najłatwiejszy i najbardziej przejrzysty kurs na początek.
komentarz 2 stycznia 2019 przez Wiciorny Ekspert (237,450 p.)
no nie bardzo, bo nauczenie się błędnych wzorców/nawyków jest gorsze szczególnie na początku :)
+2 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,320 p.)
Tylko, że ja nie mam podstaw i nic z tego nie rozumiem :)
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,320 p.)
W kursie phpdevs podstawy nie są wymagane - autor prowadzi Cię za rączkę przez instalację PHP, omawia instrukcje języka po czym przechodzi do OOP

Nie wiem również po co Ci podstawy do kursów MDN - np. tutaj masz kurs od podstaw https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Learn/Getting_started_with_the_web/HTML_basics . Wystarczy trochę poszukać ;)
Nie wiem po co :) Nie znam się na tym. :)
1
komentarz 2 sierpnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (237,450 p.)

@Mariusz08, popieram - kursy są już przestarzałe codo Pana Mirosława, więc  generalnie nie dość  że błędne informacje zawieraja i praktyki to są bardzo ale to bardzo PODSTAWOWE I UBOGIE. 

+1 głos
odpowiedź 2 sierpnia 2018 przez sebeks Mądrala (5,300 p.)

Jeśli chcesz się uczyć według ścieżki to polecam kurs na freeCodeCamp. Inna opcja to poszukać sobie mentora, który wskazywałby Ci do czego przysiąść i w jakiej kolejności. Pewnie jakaś książka robiona rozdział po rozdziale też miałaby sens. Ja kiedyś kupiłem "Projektowanie stron internetowych Jeniffer Niederst Robbins" i tam jest po kolei wyłożony HTML, CSS i podstawy Javascript. 

Podobno dobra metodą nauki jest chcieć coś zrobić fajnego i szukać rozwiązania w oficjalnych dokumentacjach, w Google i na Stackoverflow. Wtedy nie ma nudy nauki rzeczy w tym momencie niepotrzebnych, ale ucząc się ta metodą można ominąć jakieś ważne podstawy.

Moim zdaniem najlepszy jest system mieszany. Robisz sobie trochę po kolei jakiś kurs i dokładasz do tego jakieś własne mini-projekty. Ważne, żeby były mini, abyś je ukończył a nie wielkie, rozpoczęte i porzucone.

0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2018 przez highui Nowicjusz (240 p.)

Jeśli nie masz żadnych podstaw to przychylam się do @Maciek123233 . Sam teraz jestem w trakcie i raczej nie mam jakiegoś ustalonego planu. Zaczynam od HTML, skrupulatnie krok po kroku, a jak mam jakieś braki wracam do poprzednich odcinków i nadrabiam :)

Nie mam żadnych :)
0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2018 przez Piotr Mikołajewski Nowicjusz (190 p.)
Również uczę się teraz HTML-A  i CSS-a i stwierdzam że chyba nie ma innej opcji niż uczyć się wszystkiego naraz po trochu.

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 54 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2020 w C i C++ przez Quba Użytkownik (790 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 200 wizyt

89,693 zapytań

138,297 odpowiedzi

309,243 komentarzy

59,623 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...