• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przywrócenie domyślnych uprawnień c:/windows i c:/windows/system32 [Windows 7]

0 głosów
544 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez zmiennoimienny Mądrala (5,550 p.)

Hej smiley
Tak się złożyło że pogmerałem nierozważnie w uprawnieniach systemu i nie wiem jak przywrócić wszystko do stanu początkowego. (w uprawnieniach c:/windows i c:/system32)
Objawy:

Wygląda na to jak by procesy nie miały dostępu do niektórych plików systemowych.
Z tego co widzę to programy i reszta systemu działa.
Czego próbowałem:

• Punkty przywracania systemu - niestety nie zrobiłem żadnego przed zmianą
  • Użycie opcji "Napraw Komputer" (F8) - niestety nie zadziałało
  • Użycie opcji "Napraw Komputer" w instalatorze Windowsa - niestety nie zadziałało
  • Użycie programu "subinacl" - nie zdziałało zbyt wiele, dla większości plików nic nie było w stanie zmienić
  • Ręczne ustawienie - niestety też zawiodło, nie mogę ustawić np. "uprawnień specjalnych" dla administratora

Zainstalowanie od nowa systemu rozważam jako ostateczność. 

Czy miał ktoś podobny problem? Jeżeli tak to proszę o poradę jak sobie z tym poradzić smiley
Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,780 p.)
Zaznacz całą partycję systemu i dodaj uprawnienia "Użytkownicy uwierzytelnieni", potem Uruchom Ponownie komputer. Jeśli zacznie ci wyskakiwać powiadomienir o koszu że jest uszkodzony, to pobierz program na f... ( Nazwy nie pamiętam )
komentarz 1 sierpnia 2018 przez mokrowski VIP (148,200 p.)
Fedora ? (żart)
komentarz 2 sierpnia 2018 przez zmiennoimienny Mądrala (5,550 p.)

@MsMaciek123, Nie wiem czy ustawienie tego uprawnienia dla całego dysku jest bezpieczne frown

komentarz 2 sierpnia 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,780 p.)
Testowałem, miałem podobny problem.

Co jest niebezpieczne? Chyba windows. XD.

Skoro tak poleca Microsoft ( znajdziesz gdzieś na ich stronie ) to tak zrób, jak będę miał czas to ci poszukam, bo narazie jestem na wakacjach i net siada co chwila.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 119 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 645 wizyt

87,903 zapytań

136,490 odpowiedzi

304,304 komentarzy

58,284 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...