• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HTML5 blockquote

Object Storage Arubacloud
0 głosów
375 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2018 w HTML i CSS przez vrhu Początkujący (490 p.)

Hej. Co znaczy

<blockquote cite="link do src teksu">cytat</blockquote>

?

Z tego co wyczytałem na anglojęzycznych stronach jest to mniej więcej podkreślenie w HTML-u za pomocą większego akapitu, że tekst pochodzi z innego źródła (jest cytowany), ale nie wiem co to jest to cite? I nie rozumiem ogólnie za bardzo tego taga.. poza akapitem nic więcej ma nie robić?

Jak go używać?

Jeśli znalazłem coś sensownego na jakiejś stronie to sobie to kopiuję i wrzucam w

<blockquote cite="link tej stronki">tutaj wklejam</blockquote>

? Jak najeżdżam na tekst to też nie pokazuje źródła, nic..

Pytanie może głupie, wybaczcie, ale to pierwszy element HTML-a, którego nie ogarniam..

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 sierpnia 2018 przez niezalogowany

1) `cite` to atrybut, nie tag
2) `cite` służy do określenia, do kogo należy cytat lub określenie kontekstu skąd cytat pochodzi. Dokumentacja mozilli jest nawet po Polsku tutaj i mówi tak:

Wartością tego atrybutu jest URL, który określa źródłowy dokument lub wiadomość dla cytowanej informacji. Ten atrybut jest przeznaczony do wskazywania informacji wyjaśniającej kontekst lub powiązanie cytatu.

Źródło: https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/HTML/Element/blockquote

komentarz 1 sierpnia 2018 przez vrhu Początkujący (490 p.)
Źle sprecyzowałem pytanie(teraz to widzę), wiem, że cite to atrybut tagu blockquote. Po prostu nie rozumiem co wnosi blockquote.. Pokazuje skąd jest cytat (kogo cytuję) i przedstawia treść? Nie wiem, może za długo dzisiaj siedziałem przy htmlu i stąd takie pytanie..
komentarz 1 sierpnia 2018 przez niezalogowany
tak jak mówisz, blockquote to oznaczenie tekstu, który jest cytatem z innej strony lub kogoś sławnego itp.

Nie wiem, czy tak jest na pewno (jeżeli nie to mnie poprawcie) - robot przeszukujac tekst to gdy znajdzie duplikacje treści to od razu nakłada kary na dana strone. Gdy powtórzony tekst będzie w blockquote to nie bierze go pod uwagę
komentarz 1 sierpnia 2018 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Nie wiem, czy tak jest na pewno

Nie, nie jest. Algorytmów Google nie da się tak łatwo oszukać. Poza tym – semantyka nie jest dla robotów. 

+1 głos
odpowiedź 1 sierpnia 2018 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

HTML jest oparty w całości na semantyce. Jeśliby ograbić go z niej, zostaje sam tekst. Dlatego też poszczególne elementy dodają do czystego tekstu poszczególne znaczenia. blockquote oznacza tyle, że dany tekst jest cytatem. Bez tego oznaczenia – powiązanego najczęściej z dodatkowym formatowaniem – nie dałoby się odróżnić cytatów od normalnego tekstu. Dokładnie tak samo, jak w tradycyjnych dokumentach tekstowych.

komentarz 1 sierpnia 2018 przez vrhu Początkujący (490 p.)
Dziękuję, odpocząłem głowę i już rozumiem prostotę tego elementu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 119 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 629 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2018 w HTML i CSS przez maciekwisnia Nowicjusz (210 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 363 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez graj23x Obywatel (1,590 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...