• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed studia a programowanie/projektowanie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
363 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez michal228 Początkujący (310 p.)
zamknięte 27 października 2019 przez michal228
Cześć! Zamierzam zacząć nowe studia, mam do wyboru:
-lotnictwo i kosmonautyka
-mechatronika
-mechanika i budowa maszyn

(ulozone w kolejnosci od najbardziej zaitneresowanych do najmniej)

chciałbym się skupić na projektowaniu/programowaniu ale... nie wiem jakie są realia z taką pracą w PL a zwłaszcza po lotnictwie...  

Który kierunek najbardziej by temu odpowiadał? Jak z pracą? Czy nazwa kierunku faktycznie ma coś wspólnego z "kosmonautyką" i czy czeka na mnie jakaś posadka w którejś z agencji kosmicznych czy to marzenie ściętej głowy?

Pozdrawiam, Michał
komentarz zamknięcia: data

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Czekaj czekaj co ma wspólnego lotnictwo i kosmonautyka z programowaniem? Chcesz programować rakiety i autopiloty w samolotach, czy...? Każdy z tych kierunków, które wymieniłeś to w sumie z programowaniem mają nie wiele wspólnego- no może mechatronika w jednym aspekcie, tylko pytanie po co?

Co do pytania o agencję kosmiczną to zobacz sobie w Google czy istnieje jakakolwiek w Polsce i jakie są realia dostania się do tych międzynarodowych i jakie musiałbyś spełnić wymagania.
komentarz 31 lipca 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Może chodzi o robienie programów dla konkretnej branży
O bycie programistą i ekspertem domenowym jednocześnie

Trudno stwierdzić
A może opcja B, że jak z programowaniem sie nie uda to zawsze moge zostać pilotem, bo mam papiery - lub w drugą strone, jak nie uda sie z trudnymi egzaminami na pilota, to kasa z programowania
komentarz 31 lipca 2018 przez michal228 Początkujący (310 p.)
właśnie chodzi o to ze mam tylko te 3 kierunki do wyboru.. no i moze jeszcze budownictwo..  a interesuje sie programowaniem (ogólnie programy, sterowania etc.) i projektowaniem, niekoniecznie to musi być połączone.. wiec musze dostosowac moje zainteresowania do kierunków, a nie kierunki do zainteresowań, gdyż nie mam już dużego manewru, bo poszedłbym wtedy na inżynierie kosmiczną / informatykę
komentarz 31 lipca 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Jako, że na praktycznie wszystkie studia na lepsze kierunki typu mechatronika rekrutacja się już zakończyła mniemam że myślisz o podjęciu jednej z tych decyzji w przyszłości- z tego co wiem zdobycie uprawnień pilota to koszt rzędu 150-200 tys. zł zabawa dla bogatych. Skoro interesujesz się programowaniem to skąd pomysł o budownictwie? Jak dla mnie wybór studiów z musu to największa głupota i gwarantuję Ci, że będziesz tego żałował.
komentarz 31 lipca 2018 przez michal228 Początkujący (310 p.)
mówiąc o lotnictwie bardziej myślałem o napędach silnikowych, sterowaniach pokładowych itd. nie o pilotażu
komentarz 31 lipca 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
tylko teraz pytanie poco iść na studia które cie nie interesują, tylko dlatego żeby coś studiować?

co prawda sam nie studiuje, ale miałem kontakt z wieloma studentami którzy poszli na zły kierunek i... nawet gdyby udało im się zaliczyć trudne testy (jeśli coś sie nie interesuje to jest 10 razy cięższe w nauce), to na rynku byliby niezbyt dużo warci, bo co pracodawcy po pracowniku, którego jedyną motywacją jest przeżycie (na stanowiskach bardziej ambitnych niż wciskanie guzika w fabryce)

aktualnie jestem w technikum i niestety, ale sam widzę jak wiele jest tutaj osób które się tym nie interesują, przyszli bo wydawało im się to ciekawe, albo otoczenie ich przekonało bo informatyka taka przyszłościowa i każdy przepinacz klawiatur dostaje po 10tys

niestety, większość tych osób z obecnym podejściem - czyli wszystko czego się uczą to to, co wymusza na nich szkoła... nie może liczyć na prace w zawodzie bardziej ambitną, niż wspomniany przepinacz klawiatur albo podpinacz kabli od internetu

+do programowania nie potrzebujesz studiów, to nie jest kierunek gdzie wiedza jest ukryta, a do zatrudnienia cie potrzebne są papiery potwierdzające zdanie testów
komentarz 31 lipca 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
powiedz w której jesteś obecnie klasie, liceum/technikum?
1
komentarz 31 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

no i moze jeszcze budownictwo

a co ma budownictwo wspólnego z pozostałymi kierunkami :)? Kończylem budownictwo, więc mogę Ci śmiało powiedzieć, że nie ma nic wspólnego :)

 

Źle podchodzi w ogóle do problemu... wybierz to co Cię interesuje i nie pytaj innych, bo każdy będzie mówił co innego, odpowiedz sobie na pytanie Co na prawdę mnie interesuje... 

że tak powiem:

Odpowiedz sobie na zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie.. co lubisz w życiu robić... i zacznij to robić (czy jakoś tak... dawno już tego nie oglądałem :P)

0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
-lotnictwo i kosmonautyka

Stary jakbym tylko mógł, to tam zawsze chcicałem iśc: jednak zdrowotne badania mnie wykluczyły.

Niby mechatronika by najbardziej odpowiadała, temu  na czym chcesz się skupić pytanie tylko czemu nie chcesz się skupić na tym na czym chcesz studiować?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 183 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 572 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 185 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...