• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Do czego Waszym zdaniem Python nadaje się najbardziej?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,100 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez El Lirón Obywatel (1,320 p.)
Witam! Jak w pytaniu powyżej - do czego Python jest Waszym zdaniem najlepszy? Do robienia stron internetowych, do programów na PCta, programów na telefony i urządzenia mobilne? Do robienia gier, baz danych, programów obliczeniowych, programów kierujących pracą maszyn? Słucham z uwagą Waszych opinii i doświadczeń!

7 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 31 lipca 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
1) ML - tu nie ma konkurencji

2) web dev

3) skrypty, programy narzędziowe
+3 głosów
odpowiedź 31 lipca 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Moim zdaniem Python jest najlepszy do rozwiązywania problemów naukowych w szybki sposób, a tym samym obejmuje takie dziedziny biznesu jak data science/big data/ML. Webdev to tylko dodatek, o którym często pisze się na forach, bo trzeba przyznać, że w Polsce dopiero zaczyna się dostrzegać potencjał płynący z nauki i danych. To jest coś w stylu, nauczę się HTML i CSS, to będę robił stronki, nie dostrzegając przy tym możliwości PHP i JS. Bynajmniej nie wynika to ignorancji, lecz z faktu, że science jest po prostu trudne i wymaga dodatkowych informacji prócz wiedzy o programowaniu.

+2 głosów
odpowiedź 31 lipca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Szeroko pojęta sztuczna inteligencja
Operacje na dużych zbiorach danych
Małe aplikacje pomocnicze, np do różnego rodzaju testów
Programy do obsługi IoT

Jest jeszcze masa zastosowań (w sumie wszystko w tym zrobisz), ale to takie o których przynajmniej ja najczęściej słysze
+2 głosów
odpowiedź 31 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
W Pythonie jesteś w stanie jak w większości języków wszystko napisać. Od front endu po back end i aplikacje mobilne, gry. Jednak niestety python nie jest az tak wydajny. Głównie uzywa się go do robienia stron internetowych, freamwork Django, oraz pisania testów. Często wykorzystywany jest równie do tworzenia narzędzi, prototypów, chyba wszystkie znane biblioteki posiadają wraper dla pythona. Niesamowita popularnością cieszy sie w uczeniu maszynowym. Pytasz sie pewne bo nie wiesz czy warto sie go uczyć. Juz ci mowie ze warto. Im więcej jeżyków znasz tym lepiej.
komentarz 1 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Im więcej jeżyków znasz tym lepiej.

To jest akurat nieprawda. Co mu da znajomość syntaxu 10 języków. 

+2 głosów
odpowiedź 31 lipca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Często wykorzystuje się go do tworzenia aplikacji webowych (django, flask, pyramid) oraz analizy sporych ilości danych (tzw Big Data), ale jest też wykorzystywany jako narzędzie do szybkich skryptów pod konkretne zastosowanie (dla administratorów systemów, hackerów). Jako, że sporo rzeczy jest uproszczonych składniowo, możesz w Pythonie na szybko napisać jakąś appkę, która już będzie działała, a z czasem w miarę potrzeby pisać coś podobnego w "komercyjnym" języku.
+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)

W sumie do zrozumienia algorytmiki bardzo spoko, z drugiej strony PYTHON też zastosowanie znajduje w MACHINE LEARNING moim zdaniem, bardzo wygodnie pomaga w implementowaniu i rozwiązywaniu pewnych problemów , które wymagają nie co większego podejścia przy Javie, czy Scali.

YouTube - popularny serwis z klipami wideo jest w większości napisany w Pythonie.Pythona można wykorzystać do tworzenia serwisów internetowych, aplikacji desktopowych działających na komputerach użytkowników, wliczając w to także gry. Można także wykorzystać Pythona w aplikacjach sieciowych, czy skryptach np. generujących zestawienia i raporty. Jest to wszechstronny język programistyczny.

a Z UŻYCIEM DJANGO obecnie, to webówka z PYTHONEM przyjemna jest mega !

+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Jak dla mnie Python aktualnie idzie mocno w stronę uczenia maszynowego, jest idealnym narzędziem do analizy danych i tutaj jak na razie widzę jego jedyną i najmocniejszą stronę. Tutaj uwaga- trzeba być szalenie dobrym z matematyki, żeby coś w tej dziedzinie ruszyć.

Jeżeli chodzi o zastosowanie Pythona w webie- tak stosuje się go, ale w większych serwisach typu Onet itd. jak dla mnie Django jest strasznie niewygodne, sam próbowałem go okiełznać prawie przez pół roku i odpuściłem. Wszystkie możliwości jakie oferują framewoki JS itd, ta cała wygoda i multum możliwości zdecydowanie do mnie przemawia i jak dla mnie jeżeli chcesz iść w webdev to poleciałbym właśnie tą ścieżką- React, Node...

Z kolei do programy typowe na dekstopa to też nie to, z tego co wiem również w większych projektach jadą tam razem z C++, ale tak no powiedziałbym średnio.

Podsumowując jak dla mnie Python jest i do wszystkiego i do niczego, niemniej jednak warto się go uczyć, jak każdego języka programowania.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 817 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 141 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...