• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wzory matematyczne w forum internetowym,

Object Storage Arubacloud
0 głosów
495 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2018 w PHP przez tales Nowicjusz (210 p.)

Dzień dobry wszystkim, chciałbym zapytać w jaki sposób mógłbym dodać "elementy matematyczne" (kwadrat , ułamek , pierwiastek i wszystko co matematyczne... :) ) jeśli chodzi o forum, a dokładnie  chodzi  o to, żeby stworzyć jakby taki wspomagacz ;) dla ludzi którzy z tego forum skorzystają, czyli osoba wchodzi na moje forum i chce wrzucić zadanie którego nie może rozwiązać, jest duzo pierwiastków i ułamków i  w tym zadaniu  i... i jak ja mogę jej to ułatwić, żeby ta osoba miała wszystko pod ręką czyli kreska ułamkowa, pierwiastek itp. (np: wpisz to "..." a zrobi się to "...")  z czego skorzystać ? :) 

Post w moim forum jest dodawany za pomocą zwykłego form :

 

	echo 
    '<form action=\'dodaj_baza.php\' method = \'post\'>
         <textarea name=\'temat\' id=\'komentarz\' cols=\'100\' rows=\'5\'></textarea>
	     <input id=\'przycisk\' type = \'submit\' value=\'DODAJ\' />
	</form>';

 

 

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2018 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Mógłbyś umożliwić korzystanie ze składni LaTeX, która następnie byłaby przetwarzana na odpowiednie równanie przy pomocy np. KaTeXa.

komentarz 31 lipca 2018 przez tales Nowicjusz (210 p.)
przeniesione 31 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk
oo :) czyli ten katex to taki silnik który trzeba zainstalować aby mi konwertował na zapis matematyczny.... tylko jak odnieść się do niego w kodzie ?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2016 w PHP przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 101 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Szyszus07 Nowicjusz (120 p.)

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...