• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stworzenie Toola do tworzenia i zarządzania grafikiem pracy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
123 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ave470 Nowicjusz (120 p.)
Witam
Mam taki problem i zastanawiam się jak to ugryźć  - co wykorzystać, jakie narzędzia - szukam inspiracji, pomocy :)

Mam team złożony z około 18 osób - każdy odpowiada za jakieś czynności
Czynności mamy ogólnie 75. - fakturowanie, sprawdzanie duplikatów, zakładanie klientów, odpowiadanie na maila
Co tydzień ustalany jest grafik na następny tydzień kto za co jest odpowiedzialny - wiadomo takie czynności jak Fakturowanie są przeznaczone an więcej osób itp.
Są jeszcze raporty których jest około 20 - część jest robiona w poniedziałki, część we wtorki oraz w środy - grafik na to również jest ustalany z podziałem kto za jaki odpowiada i w jakim dniu ma być on zrobiony (dni są z góry ustalone)

Czy ktoś może dać pomysł jak to ugryźć? jak się za to wziąć? jakiś pomysł, schemat? jakieś technologii użyć?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
komentarz 31 lipca 2018 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Mniej biurokracji a więcej pracy. Kiedyś pracowałem w dużej firmie około 250 osób. Prezes sobie życzył żeby zrobić mu narzędzie żeby mógł na bieżąco online kontrolować co kto robi. Firma już nie istnieje padła z powodu debilnych pomysłów prezesa.

W firmie gdzie pracuje 18 osób chyba każdy wie co ma robić bez grafików ;)
komentarz 31 lipca 2018 przez ave470 Nowicjusz (120 p.)
Za dużo obowiązków - ciągle jakieś dochodzą + zmiany a takie narzędzie dało by jakąś przejrzystość niż zwykła tabelka w Excelu która i tak wszystkiego nie zawiera

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Technologii? -> Tej w której jesteś dobry.

Jak nie znasz nic, a chcesz mieć GUI to pod Windowsa -> C#, a crossplatformowo -> Java + JavaFX lub Python i np. PyQt lub PySide.
komentarz 31 lipca 2018 przez ave470 Nowicjusz (120 p.)
A np w PHP i MySql ma to sens?
Nie wiem zbytnio jak to ugryźć - będzie kilka osób które będą miały do tego dostęp i będę te grafiki ustalały - dodawały/odejmowały aktywności/raporty - a reszta będzie mogła tylko wejść i zobaczyć jakie mają zadania na przyszły tydzień + możliwośc sprawdzenia kto po osobach co mają oraz po aktywnościach kto za co odpowiada
komentarz 31 lipca 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Jeśli to ma być web, to może być PHP. Jeśli znasz PHP, Jeśli  nie to polecam Python + Flask.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Rafał111 Nowicjusz (160 p.)
+5 głosów
3 odpowiedzi 466 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2017 w Offtop przez nik Obywatel (1,640 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 156 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...