• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wycena strony internetowej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
318 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez Qubenz Użytkownik (570 p.)
Koleżanka mi załatwiła zlecenie na stronę internetową i tak właściwie to nie mam pojęcia ile mam za nią wziąć? Nie chcę przesadzić z ceną ale też nie chciałbym zrobić jej za "psie pieniądze", strona ma być dla firmy zajmującej się skupem, remontem i sprzedażą samochodów. Na stronie ma być wizytówka firmy + zbiór samochodów z informacjami o każdym, z możliwością dodania do bazy każdego samochodu przez klienta. Cała strona od podstaw ma być stworzona przeze mnie, pomoże ktoś z wyceną?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 30 lipca 2018 przez Qubenz
 
Najlepsza
Po pierwsze to odpowiedz sobie na pytanie, czy dasz radę to napisać, bo to już nie jest prosta wizytkówka...

A jeśli tak, to wg mnie jeśli nie piszesz tego jako firma z FV itp. to kwota ok. 3000zł jest oki. Stworzenie katalogu produktów, własny layout, pełny panel admina itp. itd. to nawet przy konfiguracji WP czy innego CMS sporo roboty. Do tego weź pod uwagę, że raczej nie ma tak, że klient powie Ci od razu wszystko i nie będzie żadnych uwag... Uwzględnij w wycenie swój czas na jego zmiany, poprawki itp. Lepiej od razu powiedzieć np. 500zł więcej, niż potem co chwilę prosić o dopłaty 50-100zł.

No i też uwzględnij, że pewnie będziesz miał go w to wdrożyć, nauczyć dodawania do katalogu itp. itd. Ponad to pewnie będziesz musiał załatwić mu hosting, może skonfigurować emaile itp. itd. Powiem tak... "koleżanka mi załatwiła...", "znajomy taty..." to z pozoru fajne zlecenia, ale uwierz mi... mogą natruć nerwów bardziej niż takie zlecenie zupełnie od obcego :)

Także reasumując, zakładając brak firmy, małe doświadczenie w tworzeniu stron, brak mega wygurowanych wymagań klienta itp. itd. to myślę, że min. 3000zł.
komentarz 30 lipca 2018 przez Qubenz Użytkownik (570 p.)
Myślę że dam radę to napisać, od gimnazjum bawię się stronkami w większym lub mniejszym stopniu i pomyślałem że teraz w technikum mógłbym coś z tego zarobić, jest to moje pierwsze zlecenie i nie wiem jak to będzie wyglądać ale od strony technicznej się nie boje, uważam że dzięki temu mogę się wiele nauczyć. Tylko dla mnie jak chodzę do szkoły 3 tysiące to bardzo dużo i boję się że mnie wyśmieje jak rzucę taką cenę. Dziękuje za radę na pewno z niej skorzystam, zastanowię się na spokojnie i postaram się to jakoś wycenić :D
komentarz 30 lipca 2018 przez Jan Cichocki Dyskutant (7,620 p.)
zalezy na czym postwisz to wszytsko i cze sam czy z gotowcow bedziesz kozystal

tak czy inaczej wez 2tys jak 3 za duzo tylko wytlumacz ile to jest pracy a ni hopsiup
komentarz 30 lipca 2018 przez Qubenz Użytkownik (570 p.)
Chciałbym zrobić to sam od podstaw żeby nie wziąć tylko kasy za gotowce tylko żeby się pouczyć, no właśnie tylko jak to wytłumaczyć ile to jest roboty? Bo ja przyznam się że z ludźmi nie umiem rozmawiać
komentarz 30 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

przyznam się że z ludźmi nie umiem rozmawiać

Jeśli chcesz robić stronki na zlecenia, które sam pozyskujesz to własnie trzeba się tego nauczyć :) Czasami jest tak, że na 10 spotkań z klientem jest tylko 1-2 umowy, a czasami trafi Ci się dobry okres i na 10 spotkań masz z 5 umów... różnie to bywa...

Początki są zawsze trudne i trzeba po prostu z czasem zdobywać doświadczenie. Nie wolno też nadmiernie ulegać klientom bo z biegiem czasu to tylko działa na Twoją niekorzyść. Na przykład, zrobisz stronkę za 500zł bo "po znajomości" i fajnie, klient zadowolony, prosisz by polecił Cię dalej... spoko, za chwilę okazuje się, że jego inny kumpel też chce stronkę, mówisz mu 2000zł a on "ale jak to... kumpel miał za 500zł ze wszystkim...?" W tej sytuacji od razu wielu ludziom załącza się alarm i zamiast rozmawiać z Tobą mogą zacząć szukać innych ofert...Lepiej więc od razu robić po cenach normalnych rynkowych i zyskiwać dobrym kontaktem, jakością (choć to mocno subiektywne...) itp.

Ale to moje zdanie... często spotykam się z opiniami, że lepiej robić za 100-200zł do portfolio itp... kwestia wyboru, można i tak tylko trzeba liczyć się z problemami, gdy nagle zaczniesz robić drożej :)

komentarz 30 lipca 2018 przez Qubenz Użytkownik (570 p.)
Naprawdę ci dziękuje, mega mi pomogłeś, będę celował w 2 tyś na początek może się uda :D Jeżeli nie wyjdzie to co mi szkodzi :)
komentarz 30 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
próbuj, i nie łam się jak nie wyjdzie... ba, nawet czasami klient może wrócić do Ciebie gdy okaże się, że inni robią też w tej samej cenie, ale stwierdzi, że jednak woli "z polecenia" itp.

No i powodzenia!
0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Nie myśl kategoriami "wizytówka to Xzł, sklep to Xzł" itd
Tylko zastanów się ile godzin tobie to zajmie
I jak bardzo jesteś doświadczony
Jeśli to twoje pierwsze zlecenie, celowałbym w okolice 20zł za godzine, możesz nawet troche zejść z ceny jeśli uważasz, że wielu rzeczy będziesz musiał się nauczyć
Jeśli coś takiego już robiłeś i wiesz że nie będzie problemów z tym że "pierwszy raz w życiu mam kontakt z bazami danych", myśle że okolice 30zł za godzine będą dobrą stawką

Weź pod uwage to że zlecenia krótkie wycenia się troche wyżej niż długoterminowe
Chodzi o to że długoterminowe zlecenie sprawia, że przez długi okres nie musisz szukać żadnego klienta
Zadanie krótkoterminowe zrobisz w moment i musisz poświęcać czas i stresować sie szukaniem kolejnego

Co do samego zadania
Myśle że nie jest takie skomplikowane

Zależy też co rozumiesz przez budowanie tego od zera, bo jak podepniesz wordpressa, to musisz dodać opcje dodawanie/edycji samochodów (zasada taka jak sie robi bloga, ale zamiast postów masz samochody) i działa
Wtedy głównym zadaniem jest wizytówka, do czego też da sie znaleźć gotowe darmowe szablony do przerobienia
komentarz 30 lipca 2018 przez Qubenz Użytkownik (570 p.)
Akurat u mnie z szukaniem klienta się martwić nie muszę bo nadal się uczę i rodzice mnie utrzymują bo nawet pełnoletni nie jestem, coś tam umiem i chciałbym jakoś moje umiejętności wykorzystać do dorobienia sobie, dzięki za radę na pewno z niej skorzystam :D rozłożę sobie mniej więcej ile mi to czasu zajmie i jakoś postaram się to wycenić :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 293 wizyt
pytanie zadane 24 września 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Klaudiaaa Początkujący (390 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 436 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 291 wizyt
pytanie zadane 4 października 2018 w Offtop przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...