• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MVC v. FYI - jakie są różnice?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
221 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2018 w Offtop przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Witajcie,

na czym polega różnica między wzorcem MVC a FYI? Miałem wykonywać wzorzec aplikacji w MVC, a ktoś stwierdził że lepiej w FYI bo będzie działać szybciej.

Czy rzeczywiście trzeba 'przesiadać' się na Kotlin?
4
komentarz 30 lipca 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Czy możesz zacytować odpowiedź? Pierwsze słyszę o wzorcu FYI, a jest to skrót od "For your information"
2
komentarz 30 lipca 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Lepszy będzie MVW (ang. Model-View-Whatever)... 

Jak żart to żart.

A poważnie. Najlepszy będzie taki który będzie działał. Wybór wzorca to nie "co będzie lepsze" tylko "co będzie miało mniejsze reperkusje w danym kontekście i rozwiąże większość problemów". Wzorce czasem dają niektóre profity i zawsze kosztują. Szczególnie z tego powodu że często nie odzwierciedlają/rozwiązują problemu domenowego a techniczny.

komentarz 30 lipca 2018 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)

@CenterPL, Witaj, rzeczywiście taki był przekaz. Pomyliłem się. Dziękuję Ci.

komentarz 30 lipca 2018 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Witaj, tak.. próbuje stworzyć ten wzorzec MVC ale za cholere mi to nie wychodzi. Zajmujesz się może aplikacjami na Android?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 lipca 2018 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
edycja 30 lipca 2018 przez Bantu
Nie wiem czym jest wzorzec FYI, pierwsze słyszę i Google też mi w tym nie pomaga. Nie pomyliłeś przypadkiem czegoś?
Dla Twojej informacji MVC czy jakikolwiek inny wzorzec to dalej tylko wzorzec i nie ma on dużego wpływu na szybkość działania programu, jeżeli napiszesz kiepski kod to będzie kiepsko działał niezależnie jaki wzorzec zastosujesz.
komentarz 30 lipca 2018 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Tak, to był ten skrót o którym mówisz. Po prostu źle to zrozumiałem. Czy zajmujesz sie pisaniem aplikacji na Android?
komentarz 31 lipca 2018 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Nie, nie zajmuję się pisaniem aplikacji na Android.
komentarz 31 lipca 2018 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Ok, dziękuje i pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2018 przez Fvvmu Początkujący (470 p.)
komentarz 30 lipca 2018 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuję. Pomocne informacje.
0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)

W biznesie logistyce ten skrót oznacza :

FYI (for your information)  - do twojej informacji, może źle zrozumiałeś kontekst wypowiedzi ?

Ktoś zasugerował żę " dla twojej informacji, lepiej by było skorzystać z .... " bo generalnie w architekturze WEB/REST  czy SOAP nie ma takiego wzorca, przynajmniej jako programista JAVA się nie spotkałem .

Co ma język Kotlin do wzorca projektowego/ Wzorzec projektowy jest uogólniony [ DLA WIELU TECHNOLOGII/ ITD] może być ten sam wzorzec w aplikacji pisanej w Javie/Kotlinie/PHP/C++ itd itd, to tylko WZORZEC czyli pewien schemat dobrej praktyki, modelu tworzenia abstrakcji danych / prezentowania ich w pewną struktóre.

Nie wiem co tworzysz ? Coś pod Android?  

komentarz 30 lipca 2018 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Tak, wysłałem Ci kiedyś layout na bazie którego prosiłem o stworzenie wzorca MVC. A na marginesie rzeczywiście źle zrozumiałem ten skrót. Tak, znaczy on dokładnie tak jak piszesz. Dziękuje.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 705 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2022 w PHP przez everstudybee Użytkownik (610 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 443 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2021 w Android, Swift, Symbian przez theemperor Użytkownik (710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2020 w Algorytmy przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...