• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Internet LTE do gier online i jednoczesnego streamingu

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
9,341 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2015 w Offtop przez Balantajs Nowicjusz (190 p.)
Witam serdecznie mam pytanie do osób korzystających z usług internetu mobilnego z ograniczonym transferem.

Zacznijmy od początku od 2 lat zajmuję się stramowaniem gier z LoL-a w moim poprzednim miejscu zamieszkania miałem internet który pozwalał mi na komfortowe granie oraz streamowanie w wsyokiej jakości (upload mojego poprzedniego internetu wynosił około 5Mb/s). Po przeprowadzce w moim nowym miejscu zamieszkania warunki internetowe nie są juz takie rewelacyjne ponieważ każdy dostepny na rynku dostawca na moim osiedlu może maksymalnie zaoferować 10Mb/s downloadu i do 1Mb/s uploadu co niestety nie pozwala mi na prowadzenie mojej działalności.

Na ratunek moim problemom przychodzi Internet LTE, nigdy jednak nie korzystałem z usług internetu mobilnego więc nie mam pojęcia tak na prawdę z czym to się je. Tutaj rodzi się pytanie jak wygląda sytuacja z limitami, na ile mniej więcej starcza taki pakiet 50GB, jak wygląda sprawa z internetem po wykorzystaniu limitu oraz jak wygląda sprawa z tymi ofertami unlimited.

 

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi, każda sugestia będzie dla mnie bardzo ważna.

 

PS jeżeli nie LTE to co innego ?

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Jestem zmuszony korzystać z LTE od Plusa i rzeknę tak: ich 100 Mbs chodzi gorzej niż 10Mbs po stałym łączu. Dodaj do tego częste rozłączanie w centrum Krakowa i chyba już Ci się klaruje obraz ;)
+2 głosów
odpowiedź 4 lipca 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Nie zamieniłbym internetu przewodowego na żaden mobilny. Zasięg, warunki pogodowe.. upierdliwa sprawa. Mam nieprzyjemne z nim przeżycia. Kilka lat temu miałem maksymalny transfer 10KB/s gdy sąsiedzi po drugiej stronie drogi śmigali sobie już na neostradzie.. Niestety wciąż nie mogę mieć tutaj internetu przewodowego. Obecnie jest lepiej (wyciąga około 8mb/s), no ale wciąż zostają limity transferu.
+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Internet LTE nie nadaje się do gier. Będziesz miał dużo pingu i będzie kiepsko. Internet do gier tylko na stałym łączu (kablu).
komentarz 4 lipca 2015 przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
Teorytycznie 'spora' prędkość jak na internet mobilny jest. Natomiast owocuje to dużym pingiem. Sam posiadam owy internet i niestety do gier on się nie nadaje.
+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2015 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
Nie daj się złapać na oferty np. Plus'a "LTE bez limitu". Realnie będziesz mieć 50 - 60 GB internetu ok. 10 Mb/s a reszta  100 kb/s - 1 Mb/s. Sam wysyłam pare filmów na miesiąc na YT i internet starcza mi na max 15 - 20 dni, a co dopiero jak będziesz streamował. Jedynym zdaniem, nie polecam. Ale jeżeli już nie masz innej możliwości, to weś od Play'a. Z relacji znajomego firma dotrzymuje słowa i po 100 paru gb jest umówione 2 Mb/s.
+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2015 przez chocisz Nowicjusz (160 p.)
Ja używam internetu LTE od roku w redbull mobile na kartę. limitu praktycznie nie ma, prędkości zależy od obciążenia dochodzące do 20 Mb. Kupiłem kartę do tego modem od plusa i router więc mam takie domowe wifi. Cała magia z tym internetem wygląda tak, że musisz mieć 30 zł na koncie aby aktywować internet LTE na 30 dni. Potem musisz powtórzyć włączenie pakietu. Trwa to około 15 min. Musisz mieć aktywne połączenia wychodzące więc jak doładuję za 50 zł mam 3 miesiące używania. Pieniądze dalej zostają na koncie. Taki sposób działa tylko z LTE więc na modemie blokuje sobie właśnie na połączenia tylko z lte. Co do gier do grałem w CS GO. Pingi średnio 50. Choć wszystko zależy od przeładowania sieci i zasięgu bo teraz się przeniosłem bliżej centrum i jest trochę gorzej... I jeszcze jedno obsługa konta jest przez stronę 24play. Ogólnie polecam
0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2015 przez Balantajs Nowicjusz (190 p.)
Dziękuję serdecznie wszystkim za wypowiedzi.

Trochę mnie przekonaliście że nie warto się pchać w LTE, w takim razie co innego ? Synchroniczne łącze w mojej okolicy oferuje tylko iw yłącznie jedna firma i jest ono na poziomie 2/2 (za kosmiczną sumę prawie 1000PLN)  więc też nie bardzo mnie to satysfakcjonuje.

A może podciągnięcie światłowodu ? Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z przeciągnięciem kabli światłowodowych pod prywatną posesję ? Którędy w takim wypadku idą kable, po słupach ? Jakie mniej więcej byłby koszty takie instalacji, oczywiście licząc na metry.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 515 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Bazi Użytkownik (680 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 55 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Sefinek Obywatel (1,180 p.)
–7 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...