• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Otwieranie pliku z łącza a nie jego zapisywanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
87 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2018 w HTML i CSS przez hasu Nowicjusz (120 p.)

Witam.

Mam pytanie odnośnie możliwości otwierania załącznika z łącza zamiast jego automatycznego zapisywania.

Robię w ramach plików lokalnych "stronę internetową" z linkami, opisami, kontaktami z których najczęściej korzystam. Oprogramowanie firmy jest krótko mówiąc niewystarczające. Chciałem ostatnio podpiąć Excela z listą produktów lecz po jego dodaniu ciągle wyskakuje mi opcja Zapisz a optymalna była by Otwórz. Nie jest to nic ambitnego HTML i CSS. Proszę o sugestie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2018 przez lukas Początkujący (440 p.)
To chyba tylko od przeglądarki i użytkownika zależy jak ustawi sobie otwieranie załączników. Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to utworzenie strony, która bezpośrednio będzie odczytywała zawartość dokumentu. Niestety za pomocą samego html i css nie da się tego zrobić. Jeżeli są to jakieś proste i stałe dane na zasadzie tabel, to najlepiej bazę danych sobie utworzyć.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 91 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2019 w HTML i CSS przez M Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 11 września 2019 w HTML i CSS przez depus Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 222 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2016 w HTML i CSS przez Ehhod Początkujący (300 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...