• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadanie rekrutacyjne FRONTEND | Pytanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,795 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2018 w HTML i CSS przez Radek Begej Użytkownik (580 p.)
Mam pytanie odnośnie zadania rekrutacyjnego.

Zadanie brzmi tak : wyświetl albumy zdjęć, używając ciekawych animacji. Zadanie należy wykonać używając vue.js + bootstrap + css3.

Teraz moje pytanie, czy chodzi o to aby w vue wyświetlić jedynie te zdjęcia a resztę ostylować  przy pomocy css/bootstrap?

Co mogę zrobić więcej w vue ?

Liczę na pomoc koledzy ;)

Z góry dzięki !

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 27 lipca 2018 przez Radek Begej
 
Najlepsza

Jeśli ja miałbym oceniać takie zadanie to patrzyłbym na następujące elementy:

  1. Czy umiesz poprawnie użyć Vue, tj. skonfigurować sobie wszystko itp. (nie pracowałem z Vue i nie wiem czy tu mamy wsio z automatu jak w Angular, a przynajmniej w podstawowym zakresie, czy musimy sobie więcej sami konfigurować).
  2. Czy umiesz jakoś sensownie zrobić architekturę aplikacji. Generalnie chodzi o to, czy apka byłaby łatwa w rozwoju, czy dodanie nowego komponentu nie spowoduje przebudowania pięciu innych itp.
  3. jeśli masz w wymaganiach bootstrap i css3 to wydaje mi się, że z bootka warto wziąć grida i jakieś podstawowe elementy, a resztę samodzielnie w css
  4. te "ciekawe animacje" to sądzę, że powinny być w czystym CSS np. z @keyframes. Tutaj nie wspomagaj się np animateCSS, a jeśli już to raczej wzoruj się na innych rozwiązaniach i napisz coś sam.

Ponad to patrzyłbym na to czy masz aplikację dostosowaną do róznych urządzęń, czyli tzw. RWD i czy myślisz o np. starszych przeglądarkach, czyli używasz jakiegoś auto-prefixera. Plusem byłoby też dla mnie użycie scss + jakaś metodologia css, np. BEM.

Do tego dużym plusem byłaby minifikacja kodu produkcyjnego html/css/js i udostępnienie pełnej wersji developerskiej na repo. Ale tu uwaga, nie publikuj takich zadań na repo ogólnodostępnym np. github, tylko na prywatnych, np. bitbucket gdzie prywatne repo są darmowe.

No i oczywiście warto robić historię commitów gita, jakoś sensownie opisywać commity itp. 

Do tego myśleć o sensownych nazwach funkcji, klas, metod, o jakiś niezbędnych komentarzach itp. I bardzo ważne, pisz kod po angielsku!

 

To generalnie tyle, tak na stanowisko juniorskie myślę, że powinno starczyć, nie analizowałbym tutaj zbytnio wykorzystania wzorców projektowych itp.

komentarz 27 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
aaa i jeszcze jedno... warto zrobić wg mnie choćby proste testy. Jeśli nigdy nie testowałeś apek Vue to zrób chociaż test jakiegoś jednego czy dwóch komponentów i napisz, że nie robiłeś tego, ale na potrzeby zadania spróbowałeś coś się nauczyć. Wg mnie to byłby mega plus nawet, jeśli te testy będą wykonane źle, liczy się sam fakt zauważenia potrzeby testowania.
komentarz 27 lipca 2018 przez Radek Begej Użytkownik (580 p.)
Dzięki wielkie za tak szczegółową odpowiedź, problem jest taki że ja nigdy nic nie pisałem w vue.js i moje pytanie czy załadowanie zdjęć to wszystko z vue co jeszce może być w galerii zrobione w vue :/ ?
komentarz 27 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ja bym zrobił jakieś choćby proste menu, np. "galeria" + "o mnie". W "o mnie" może być nawet parę zdań tylko, ale chodzi o to, by pokazać, że umiesz zrobić menu, umiesz je jakoś sensownie okodawać dla PC i mobilek itp.

Natomiast co do galerii to wrzuciłbym jakieś przykładowe fotki i dał też jakąs paginację, aby pokazać, że umiesz coś takiego zrobić bo to w sumie podstawa na froncie w wielu przypadkach.

Co do zdjęć to są dwie opcje. Serwujesz je z folderu albo, co wg mnie pokaże większe umiejętności, użyjesz jakiegoś darmowego API, np. pexels itp. aby pobrać np. 50 zdjęć. Pokaże to, że wiesz co to API, asynchroniczność, umiesz jakoś rozwiązać np. okres ładowania zdjęć (choćby jakimś preloaderem na fotkach) itp. itd. Praca z API to podstawa w dzisiejszych aplikacjach więc warto się tym wykazać.
komentarz 27 lipca 2018 przez Radek Begej Użytkownik (580 p.)
Dzięki, za pomoc będę walczył mam czas do poniedziałku w sumie sam sobie wyznaczyłem taki termin. Ciężko będzie ale tak to jest jak się cały czas amatorsko klepało html/css/bs/jakieś jquery albo coś podpatrzone w necie... :)

Jeszcze raz wielkie dzięki
komentarz 28 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie łam się, w takich zadaniach nie chodzi o to, abyś idealnie zrobił każde polecenie ale żeby sprawdzić jak ogólnie sobie radzisz z rozwiązywaniem problemów.

Nawet jeśli zrobisz tylko 50% zadania to nie skreśla Cię to z dalszej rekrutacji, także śmiało walcz :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 955 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 598 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez Rubycom Początkujący (410 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 442 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,520 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...