• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skąd brać adresy url API?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
835 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2018 w JavaScript przez bulgotnik86 Gaduła (3,040 p.)

Czołem,

Zaczynam zabawe z API . Interesuje mnie zarówno tworzenie jak i pobieranie danych z api i właśnie tematem pobierania chciałbym sie zając jako pierwszym. Jeśli źle kombinuje bardzo prosze żeby mi ktoś wyjaśnił: żeby pobrać dane z API , np.Ajaxem potrzebuje podać adres url API danej aplikacji , i pytanie: gdzie szukać takiego adresu , dla dajmy na to Amazona? , czy czegokolwiek innego?  Niby dokumentacje przeszukiwałem, ale nie znalazłem czego szukałem.  Czy aby pobierac dane musze zakładać konto? Czy różnie to bywa na różnych portalach?   Fajnie jakby ktoś to w kilku konkretnych zdaniach przedstawił, bo wiem że tematem jest zainteresowanych chociażby wielu moich znajomych,

Dzieki z góry wszystkim

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 27 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Punkt 1 - pomyśl jakie API Cię interesuje.

Punkt 2 - wystukaj w google np. API weather, API bitcoin itp. itd. i analizuj kolejne dokumentacje. Czasami API są płatne, czasami darmowe tylko w jakiś granicach itp. Czasami trzeba też wygenerowac sobie jakieś API_KEY... nie ma tu jednej, uniwersalnej odpowiedzi.

A zawsze możesz wystawić też swoje własne API :)
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Um.... Szukasz dokumentacji danego serwisu, stron dla developerów (wszystkie duże firmy posiadają takie podstrony) i szukamy. Nie ma żadnej bazy z adresami URL do API, trzeba je znaleźć samemu :)
1
komentarz 27 lipca 2018 przez pablop76 VIP (123,120 p.)

Czy ro nie jest jskaś baza api

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 315 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...