• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dział implementacji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
267 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2018 w Offtop przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Witam!

Jestem studentem i udało mi się dostać prace w firmie zajmującej się tworzeniem oprogramowania klienckiego do działu implementacji. Szukalem w internecie i nie znalazlem pełnej odpowiedzi czym właściwie zajmuje się taki dział i pod co powinienem się przygotować, także prosiłbym o rozjaśnienie co i jak

Z góry dzięki!

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Może być różnie, ale pierwsze co mi przyszło na myśl to że firma tworzy aplikacje dedykowane pod klienta, np. jakieś CRM itp. i będziesz zajmował się wdrożeniem tego w firmie, czyli może zarówno instalacją i konfiguracją jak również przeszkoleniem pracowników. Ale mogę się mylić, to taka pierwsza myśl tylko.

A tak na marginesie to jak można nie zapytać o coś takiego na rozmowie :)? Pierwsze pytanie to właśnie czym dokładnie mam się zajmować i jakie projekty robić... moim zdaniem nie ma nic gorszego niż męczyć się w pracy, której się nie lubi...
komentarz 28 lipca 2018 przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Z tego co słyszałem to właśnie konfiguracja itp., ale nie jestem pewny  dzięki za odp
komentarz 28 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
jeśli tak to staraj się jak najwiecej wynieść ze szkoleń wewnetrznych, wypytuj o wszystkie wątpliwości itp. Lepiej męczyć informatyków w firmie niż potem siedzieć na telefonie będąc u klienta:) i powodzenia, bo to wbrew niektorym opiniom trudny fach, zresztą sam się przekonasz jak zaczniesz mieć kontakt z użytkownikami aplikacji... którzy czasem kiepsko wiedzą co to np. office ale na FB mogą siedzieć godzinami :)
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Nazwa działu w którym pracuje totalnie nie odzwierciedla tego co robie :D dlatego myślę, że ciężko wywnioskować po nazwie działu co będziesz w tej pracy robił. Tym bardziej, że ta nazwa brzmi tak generycznie, że jak dla mnie równie dobrze mogli ten dział nazwać działem programowania :D

Jeżeli prace już dostałeś to poczekałbym aż tak pójdziesz, bo nawet jak teraz się za coś wieźmiesz to może się okazać pierwszego dnia, że totalnie Ci się to nie przyda. Nauczysz się gita, okaże się że korzystają z plastica. Bywają przypadki gdzie w pierwszy dzien pracy okazuje się, że zespół widzi Cię nawet w innym języku programowania :D.

Jeśli strasznie nie nakłamałeś na rozmowie o prace i w CV to pracodawca mniej więcej wie co umiesz a czego nie i nie ma prawa wymagać niczego więcej, a co za tym idzie będziesz się dokształcał w godzinach pracy i najprawdopodobniej ktoś Ci będzie pomagał.

W pierwszej pracy najczęściej bardzo długo jest się niesamodzielnym i to standard, że sporo czasu ktoś Ci pomaga. Bez spiny :P
komentarz 28 lipca 2018 przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Dzięki za odpowiedź! Sądzę, że tak, mam mieć "opiekuna", który bedzie mnie przez 3 miesiące wdrażał. Mam być pomocnikiem przy tworzeniu oprogramowania, jeszcze raz wielkie dzięki!

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 820 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2018 w Sprawy forum przez shy_fox Gaduła (4,320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 110 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2020 w HTML i CSS przez PanPrezes Obywatel (1,520 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...