• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozwój i ścieżki kariery w branży IT

Object Storage Arubacloud
0 głosów
828 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez goldzik Nowicjusz (200 p.)
Witam! Stworzyłem ten wątek, ponieważ od kilku miesięcy mam problem z wybraniem swojej ścieżki kariery i tym, co chciałbym robić w życiu. Od 10 roku życia fascynują mnie komputery, oprogramowania (Obecnie mam 17 lat.). Ostatnimi czasy zacząłem poważnie zastanawiać się, w którą z dziedzin się zagłębiać. Spośród wielu które mnie interesują, wybrałem trzy. Chciałbym opanować: Grafika komputerowa-Web Design, Uczenie Maszynowe-Machine Learning oraz Tworzenie stron WWW-Web Developer. Po wybraniu tych trzech opcji pojawiło się kolejne pytanie. Czy ucząc się tych trzech rzeczy, będę w stanie osiągnąć bardzo wysoki poziom w każdej z tych dziedzin? Wiem, że nikt nie odpowie na to pytanie, bo to zależy tylko od moich możliwości, ale chciałbym się zapytać, co Wy o tym sądzicie? Lepiej skupić się na jednej dziedzinie a pozostałe ogarniać w stopniu dobrym, czy jednak po kolei szkolić się w każdej z nich?

ps. Gdzieś tam styłu głowy, mam takie marzenie, aby móc, zaprojektować własną stronę, następnie napisać od zera i na koniec dodać do niej różnego typu AI.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 27 lipca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Nie nauczysz się tych trzech rzeczy, nie zdajesz sobie chyba sprawy z tego jak samo Uczenie Maszynowe jest rozbudowane i trzeba lat LAT pracy żeby być w tym dobry...

Chyba że mówimy o 10-20 latach pracy przyszłości to wtedy może i jest sens opanować 3 rzeczy, ale w żadnej nie bedziesz SUPER DOBRY, ale bedziesz np przeciętny w trzech.

Jeśli chce ktos byc dobry/specem to musi iść w 1 kierunku serio...

To tak jakby ktoś na medycynie chciałbyć: świetnym KARDIOLOGIEM, ALE TEŻ ENDOKRYNOLOGIEM NA RAZ I MOZE JESZCZE ZNAĆ SIĘ NA OKULISTYCE... no nie da rady o ile WEB-DESIGN z GRAFIKĄ troszkę da się połączyć i idzie w parze to ML niestety nie bardzo
komentarz 28 lipca 2018 przez goldzik Nowicjusz (200 p.)
Okej, dziękuję za odpowiedź. Wybieram ML, bo najbardziej ciągnie mnie do tego. Web Dev oraz grafikę opanuję na poziom pozwalający mi zdać bardzo dobrze egzamin zawodowy oraz w przyszłości projektowanie bardzo prostych stronek.
+1 głos
odpowiedź 27 lipca 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Ja jestem zwolennikiem skupienia się na jednej, sam łapałem kilka srok za ogon i z perspektywy czasu widzę, że lepiej zrobiłbym jakbym skupił się na jednej ścieżce.

Z drugiej strony jesteś młody i możliwe, że Twoje zainteresowania się zmienią. To jest najlepszy czas właśnie, aby próbować. Czasem ważną informacją jest to czego nie chcemy robić w przyszłości.

Reasumując wydaje mi się, że optymalnie byłoby wybrać sobie jedną ścieżkę, ale od czasu do czasu bawiąc się w pozostałe. Z czasem sam zdecydujesz co Tobie lepiej odpowiada.
komentarz 28 lipca 2018 przez goldzik Nowicjusz (200 p.)
Bardzo dziękuję za odpowiedź. :)
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2018 przez jakub.majchrzak Nowicjusz (180 p.)
Według mnie możesz śmiało uczyć się tego co wymieniłeś, wystarczy zrobić to z rozwagą i zdrowym podejściem. "Nie od razu Rzym zbudowano" Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 314 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 219 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Michal5552 Początkujący (400 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 653 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...