• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozmiary zdjec

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
152 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2018 w HTML i CSS przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Cześć,

robię prosta wizytówkę malej firmy i mam w niej sekcje galeria , problem polega na tym, ze dostałem zdjęcia , tylko każde jest w miarę profesjonalnie zrobione i zajmuje ok. 5mb jedno. Teraz pytanie ile powinno mieć maksymalnie zdjęcie, żeby się dobrze wgrywało wszystko i jak mogę zmniejszyć je , nie tracąc wiele na jakości?

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
W zasadzie czym mniej waży zdjęcie tym lepiej, bo strona szybciej się wczytuje. Też zależy ile masz tych zdjęć. 5 MB to dużo, moim zdaniem zdecydowanie za dużo. Myślę, że tak max to 1 MB, aby zdjęcie jeszcze było dobrej jakości.
Zdjęcia możesz zmniejszyć rozmiarowo w praktycznie dowolnym programie graficznym, ja to robię w Gimpie (bo darmowy). Możesz sobie poszukać w necie jak to się robi i ewentualnie też inne programy.
Jak klient chce mieć mega jakościowo zdjęcie to można dać jakiś preloader przy ładowaniu się galerii, ale jednak ja bym zdjęcia zmniejszył.
komentarz 26 lipca 2018 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
No tak koło 30 będzie wszystkich zdjec.
0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Zrób miniaturki w małej rozdzielczości a po kliknięciu możesz pokazać oryginalne zdjęcie. Jeśli zdjęcie jest większe niż zmieści się na monitorze 4K to zmniejsz je dowolnym programem graficznym.

 

Przykładowa galeria : https://budzis.pl/Wpisy/Prace/Gothic/Zombie+Mod/

komentarz 26 lipca 2018 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Nie wiesz czy znajdę coś takiego gotowego w BS? Bo szukałem i nie zauważyłem tego, no bo jak nie to będę musiał  to napisać pewnie.
0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2018 przez pablop76 VIP (123,060 p.)

Istnieją narzedzia online do kompresji zdjęć, jeżeli nie potrafisz zrobić tego w programie graficznym. Np. tinypng. Poza tym zdjęcia przeważnie nie muszą być w formacie 4k, bo nie wiem jakue zdjęcie może ważyć 1mb?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2018 w HTML i CSS przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 179 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 179 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...