• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

linux energooszczędny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
952 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Joachim Winkowski Obywatel (1,570 p.)
edycja 25 lipca 2018 przez Joachim Winkowski
Szukam jakiegoś energooszczędnego systemu. Raczej z rodziny linux-ów bo nikt się chyba aż tak nie bawił w modyfikacje Windowsa. Czytałem o Lubuntu ale może ktoś zna jakiś inny? Zależy mi tylko na tym by system miał edytor tekstowy,konsole,możliwość hibernacji i przeglądarkę. I by oczywiście jak najdłużej trzymał na baterii. Taki lekki system ktoś może zna?

System chciałbym zainstalować jako 2-gi obok 7-ki.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
wybrane 28 lipca 2018 przez Joachim Winkowski
 
Najlepsza
Lubuntu będzie najlepszym wyborem, ewentualnie Antergos czysty system i doinstalujesz sobie środowisko graficzne przy instalacji. Jak chcesz Lubuntu to ja bym celował w wersje 18.10, ponieważ zawiera już nowoczesne LXQT, gdzie wcześniej było LXDE.

18.04 z LXDE

https://www.youtube.com/watch?v=qevDUSonV14

18.10 z LXQT

https://www.youtube.com/watch?v=l736WbM5IQk
komentarz 28 lipca 2018 przez Joachim Winkowski Obywatel (1,570 p.)
Instaluje Antegrosa ale nie jestem pewny co do środowiska. Bo chyba im lżejsze środowisko tym mniej zasobożerne. Antegros ma kilka środowisk(Base,Cinnamon,Deepin,GNOME,KDE,MATE,Openbox i Xfce). Teraz nie wiem czy Xfce będzie najodpowiedniejsze czy lepiej Deepina zainstalować? Bo oba są lekkie ale nie wiem które jest mniej zasobożerne.
komentarz 29 lipca 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Xfce stabilniejsze, Deepin trochę bardziej ociężały.
komentarz 29 lipca 2018 przez Joachim Winkowski Obywatel (1,570 p.)

Jednak wybrałem Lubuntu. Na Anetgrosie jak próbowałem cokolwiek usunąć z aplikacji które niepotrzebnie mi działały system po ponownym uruchomieniu nie chciał wstać. Więc jednak zainstalowałem Lubuntu. I się okazało że dobrze zrobiłem. Lubuntu ma bardziej spolszczony interjfes,szybciej chodzi,nie potrzebuje do instalacji internetu(a Anetegros potrzebuje), no i to czego szukałem-można zainstalować "Pakiet agresywnych poprawek na żywotność baterii" . Dziękuję za pomoc :)

komentarz 30 lipca 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Jak dla mnie Antergos ma mniej do usuwania, jeżeli instalujesz w wersji minimal. I jakie wybrałeś 18.04 czy 18.10?
komentarz 30 lipca 2018 przez Joachim Winkowski Obywatel (1,570 p.)
edycja 1 sierpnia 2018 przez Joachim Winkowski
wcześniej sobie pobrałem obraz lubuntu i antegrosa. I później jak przeinstalowywałem na lubuntu to całkiem zapomniałem o tym co Ty napisałeś. I mam 18.04...  Kurcze.... Chyba przeinstaluję bo do października na aktualizację nie będę czekał. Dzięki. Może to mi jeszcze bardziej "oszczędzi baterię" :)

Edit. Przeinstalowałem. Miałem błąd przy otwieraniu większośći programów  "Failed to execute child process "xterm" (No such file or directory)". Ale po zainstalowaniu tego pakietu (sudo apt install xterm) wszystko ładnie działa.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 115 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 52 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia w Systemy operacyjne, programy przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 68 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...