• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP - Zamiana polskich znaków na litery w UTF-8

Object Storage Arubacloud
0 głosów
901 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2018 w PHP przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Witam,

Rozwinąłem właśnie skrypt z szyfrem cezara i wszystko działa, oprócz jednej rzeczy. Gdy user wpisze np. "Lubię żółć", to wyskakują różniaste znaczki, ponieważ skrypt działa tak, że dodaje do numeru ASCII liczbę 3 (klucz) i wyświetla. I teraz jak mam zrobić to tak, żeby wszystkie znaki specjalne były zamieniane na zwykłe litery (ą -> a, ź->z itd...)? Teoretycznie mógłbym zrobić to za pomocą str_replace, ale co jeśli użytkownik nie byłby z Polski i miał inne znaki specjalne? Próbowałem coś z iconv, ale to nie zamienia wszystkich znaków, a do tego pokazuje jakieś kwadraty na końcu.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2018 przez Joachim Winkowski Obywatel (1,570 p.)

header( 'Content-Type: text/html; charset=utf-8' ); nie działa?

komentarz 26 lipca 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Co ma do tego ten header? Ja chcę podmienić wszystkie znaki specjalne na ich odpowiedniki łacińskie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 219 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 227 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2019 w Nasze projekty przez Maro200 Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,517 wizyt

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,520 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...