• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przewijanie strony o jej wysokosc (jak w przykladzie)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
479 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2015 w HTML i CSS przez TMMT Użytkownik (870 p.)

Witam serdecznie :)
Jak osiagnac efekt przewijania o konkretna liczbe px, %, czy w jakiej jednostce tu jest to zastosowane, by po jednym przewinieciu rolka myszki, przesunac strone o jej wysokosc? I czy dziala to tak samo w innej rozdzielczosci?

Przyklad tutaj - http://mwcoders.com/

Pozdrawiam!

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 4 lipca 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Miło nam widzieć, że ktoś inspiruje się naszym portfolio :) Jeżeli chcesz mogę podesłać Ci gotowy skrypt takiego przewijania strony. Lecz z mojego punktu widzenia - nie jest to dobre rozwiązanie, tutaj pojawiają się dość spore problemy z responsywnością czy działaniem przy zwijaniu karty przeglądarki. Sam piszę to portfolio na nowo już bez tego skryptu.
komentarz 4 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Osobiście sam będę robił cośtakiego w najbliższym czasie, moim zdaniem jest to naprawdę nowoczesne rozwiązanie, a gdy jeszcze przełoży się to na telefon to musi być napawdę łatwe w obsłudze :3 Gdzy wszedłem na twoją stronę to aż musiałem pochylić głowę w przód. Czcionka zdecydowanie za mała, ogólnie strona bardzo mi się podoba ale możesz wziąć to pod uwagę przy pisaniu nowej :)
komentarz 4 lipca 2015 przez TMMT Użytkownik (870 p.)

Dzieki za odpowiedz :) Bardzo prosze, chetnie zerkne, zawsze to okazja nauczyc sie czegos nowego! Portfolio bardzo cieszy oko, pozdrawiam! wink

komentarz 4 lipca 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Co do telefonów jest tutaj problem, ponieważ w orientacji poziomej jest to niewykonalne. Sam uważam to za świetnie wyglądające rozwiązanie, niestety okazało się niefunkcjonalne. TMMT - poszukam i w poniedziałek podeślę (aktualnie nie ma mnie w domu)
komentarz 4 lipca 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

@PatrykTal  powiedziałbym, że tego typu rozwiązania na telefonach są średnio używalne - a to z powodu dotykowych ekranów i wbudowanego smooth scrolling.

+2 głosów
odpowiedź 4 lipca 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Ja używałem do tego Scrollify :)

http://projects.lukehaas.me/scrollify/
+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)

Hej :)

Nie tak dawno tłumaczyłem ten efekt w tym artykule.

Pozdrawiam.

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 333 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2015 w HTML i CSS przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 244 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,013 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...