• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca we frontendzie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
553 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bartekDSAXN Użytkownik (560 p.)
Dzień Dobry,

chciałem się zapytać, jak to jest? Nie wiem co teraz zrobić. Lubię JS i programowanie, czy to frontendu czy backendu w nim, jeśli chciałbym iść dalej w frontend... czy muszę mieć do tego jakieś uzdolnienia artystyczne? poczucie stylu posiadam, ale ...

I jak to jest z ofertami pracy? np.Junior Frontend ... wszytko ładnie aż nagle: 1-1,5 roku doświadczenia..? wtf skąd ma tyle mieć osoba ubiegająca się na najprostsze stanowisko, skąd wogóle można jakieś doświadczenie zdobyć?

nauczyłem się już html/css/js/node.js/jquery

bonusowe pytanie:.i czy to prawda że w php jest dużo łatwiej znależć pracę w Krakowie?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Po pierwsze to nie ucz się języka dlatego, że jest w nim więcej ofert. Praca jest zarówno w php jak i w js.

Co do pracy fronta to dużo zależy od tego co chcesz robić, ale często layout dostaniesz od UX i Twoim zadaniem jest raczej napełnianie widoków danymi np. z API niż samo klepanie css. Co więcej, jeśli pójdziesz w apki crm czy inne specjalistyczne to tam głównie jest problem zapewnienia obsługi i interakcji, a css są mniej ważne dla fronta.

Proponuję abyś napisał sam jakąś apke np. z frontem w vanilla, react, angular itp plus API w php i sam się przekonasz co Ci bardziej odpowiada. Kiedyś trochę robiłem w php ale nigdy do końca się nie polubilismy... Obecnie pracuję z JS ale to nie znaczy, że czasami nie sięgam do php czy javy jak trzeba coś choćby potestowac w backendzie.

Także pobaw się z php i js, zrób jakąś bardziej złożoną apke, np. z własnym API w php, jakieś formularze i wymiana danych, zrób coś w bazie własnej lub chmurze, pobaw się ajax, websocket itp. Nie słuchaj opinii innych co do języka lepszego i gorszego... a praca znajdzie się zawsze :)
0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2018 przez wolfix Użytkownik (860 p.)
Doświadczenie zdobywa się poprzez pracę. A jak może nie wiesz, programiści pracują głównie solo ;) (nawet w pracy). A o lincz (code review) możesz poprosić na forum lub fb

Ad. Bonus

Zależy co rozumiesz przez słowo php, wiele agencji korzysta z wordpress'a gdzie w php'ie jest bardzo niski próg wejścia. Nie wymaga obiektowości, wzorców, znajomości żadnego framework'a, bibliotek. Podstawowa znajomość wystarczy żeby pisać proste pluginy. Ale na frontend rownie dobrze idzie się łatwo dostać jako tzw. edytorzy. Od cięcia oraz kodowania szablonów.

Bonus.

Jak lubisz Js'a to przydałoby się mieć opanowany jakiś framework, React daje mnóstwo frajdy.
komentarz 25 lipca 2018 przez sebeks Mądrala (5,300 p.)

Doświadczenie zdobywa się poprzez pracę. A jak może nie wiesz, programiści pracują głównie solo ;) (nawet w pracy). A o lincz (code review) możesz poprosić na forum lub fb 
 

Oj tam lincz od razu. Gdy zapytałem pierwszy raz o code review to naprawdę te uwagi były mega cenne. Tylko trzeba mieć świadomość, że coś co działa, jest nasze i coś z czego jesteśmy dumni, może okazać się dziadostwem, ale poprawiając to według wskazówek każdy kolejny kod będzie lepszy :) Ja tam z linczem się nie spotkałem. może dlatego, że prośbę zaczynałem od tekstu, że się uczę i ... :)

0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2018 przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
Witaj,

Tutaj masz fajną mapę z wskazówkami dla programisty: https://github.com/kamranahmedse/developer-roadmap.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,084 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 564 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2018 w HTML i CSS przez Kuba Skoneczny Obywatel (1,780 p.)
+2 głosów
4 odpowiedzi 309 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2020 w HTML i CSS przez Vadgame Początkujący (290 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...