• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Galeria zdjęć (html,css,js,jquery)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
910 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2018 w JavaScript przez WrdSaint Nowicjusz (120 p.)

Od 2 dni męczę się ze zrobieniem galerii zdjęć na stronie internetowej, szukałem na różnych stronach ale nie znalazłem niczego co by mi pomogło, galeria nie ma być skomplikowana, w divie zdjęcie które ma się samo zmieniać na inne (przewijać) do tego strzałki to ręcznego przewijania oraz podpięcie linku pod zdjęcie, wiem że można to zrobić przy pomocy js bądź jquerry ale gdy próbuje cokolwiek pisać nie wychodzi, czy mógł by mnie ktoś poprowadzić za rączkę i mi pomóc ? Próbowałem za pomocą animate jedno zdjęcie z wielkości 0px powiekszać a drugie z normalniej wielkości zmniejszać do 0px niby działa ale myślę, że to mało eleganckie rozwiązanie, a gdy próbuje zapętlić wszystko się sypie, myślę ,że to zła droga. 

var ilosczdjec=3;
				$("#testAnim").on('click', function(){
					while(true){
					for(var i=ilosczdjec;i>1;i--)
					{
					
						$("#photo"+i).animate({
						width: "200px",
						opacity: 1,
						fontSize: "3em",
						borderWidth: "10px"
						}, 1500);
						
						$("#photo"+(i-1)).animate({
						width: "0px",
						opacity: 0,
						fontSize: "3em",
						borderWidth: "0px"
						}, 1500);
						
						
					}
					i=ilosczdjec;
					sleep(1000);
					}
				});
			

 

komentarz 24 lipca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
while(true){

Ta pętla wykonuje się w nieskończoność.

sleep(1000);

Jeśli to nie jest Twoja funkcja, to w JavaScript nie ma takiej zaimplementowanej natywnie. Domyślam się, że zainspirowałeś się C++.

Usuń te linijki i powiedz, co wtedy nie działa tak jak oczekujesz i czy w konsoli są jakieś błędy?

komentarz 24 lipca 2018 przez WrdSaint Nowicjusz (120 p.)

while(true) mam aby mieć zapętloną galerię w nieskończoność, planowałem przewijać zdjęcia od pierwszego do ostatniego a potem resetować zmienną i , a Sleep jest funkcją którą mam niżej (wiozłem z neta) ponieważ gdy mam napisane tak jak teraz to animate wykonuje się dla wszystkich obrazków a nie po kolei

 

function sleep(milliseconds) {
  var start = new Date().getTime();
  for (var i = 0; i < 1e7; i++) {
    if ((new Date().getTime() - start) > milliseconds){
      break;
    }
  }
}

 

komentarz 25 lipca 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

Chodzi ci o coś takiego jak tutaj link ?

komentarz 25 lipca 2018 przez Miłosz_ Nowicjusz (140 p.)

@WrdSaint, w Bootstrapie masz takie implementacje, 

komentarz 25 lipca 2018 przez WrdSaint Nowicjusz (120 p.)

@Yashe, Tak, brakuję mi tylko przycisków do ręcznego zmieniania, coś po próbuje a gdy się nie uda to obejdzie się bez nich bardzo ci dziękuje .

@Miłosz_, Nigdy nie używałem Bootstrapa i mimo że galerię już jako tako mam to skuszę się na niego .

komentarz 25 lipca 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

@WrdSaint Tutaj również masz fajny przykład takich slidershow'ów. Gdy zjedziesz na dół, jest również taki, który sam się przesuwa. Mimo wszystko, gdyby coś nie działało pisz tutaj wink

komentarz 25 lipca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

@WrdSaint,

Sleep jest funkcją którą mam niżej (wiozłem z neta)

 Ta funkcja niepotrzebnie blokuję wątek. Skorzystaj z setInterval lub setTimeout.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 157 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2016 w JavaScript przez pawelpawel Początkujący (480 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,699 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2020 w JavaScript przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

92,416 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,984 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...