• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wada słuchu / Osoba głuchoniema a praca...

Object Storage Arubacloud
+1 głos
182 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Varengard Nowicjusz (230 p.)

smiley Witam, mam na imię Piotr, zapisałem się na studia z Informatyki ale teraz mam dylemat czy będę mógł pracować w tym zawodzenie ponieważ jestem osobą niepełnosprawną, mam uszkodzony wzrok i słuch, muszę nosić okulary oraz aparaty słuchowe, bez aparatów też sobie radzę ale kiedy ktoś mówi cicho albo niewyraźnie to kompletnie go nie rozumiem, Moje pytanie : czy to mnie odrzuca z tego zawodu ? jakie badania przechodzicie i co jaki czas ? 

Kiedyś startowałem na produkcję do Volkswagena ale nie przeszedłem rekrutacji przez wadę słuchu, czy będę miał te same problemy w zawodzie informatyka ? 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
wybrane 24 lipca 2018 przez Varengard
 
Najlepsza
Myślę że nie rezygnuj z marzeń i pasji. Dla chcącego nic trudnego. Dasz rade :)
+1 głos
odpowiedź 24 lipca 2018 przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Niepowinno być problemów. Musisz być po prostu kreatywny.
+1 głos
odpowiedź 24 lipca 2018 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

Nie jestem osobą niepełnosprawną, ale myślę że nie będzie problemu.
W tej pracy słuch nie jest najważniejszy, jeżeli potrafisz usłyszeć jak ktoś do ciebie mówi to tyle wystarczy smiley.
Praca na produkcji czy np. jako kierowca to co innego. Tam rzeczywiście te narządy zmysłu są ważne.
Informatykowi wystarczy że rozpozna literki na ekranie smiley
To jest moje zdanie, zobaczymy jak inne osoby się wypowiedzą.
Pozdrawiam.

komentarz 24 lipca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Nawet nie musi widzieć teoretycznie, są osoby niewidome, które także zajmują się programowaniem. winkProblem jest taki, że informacje uzyskują one przy pomocy słuchu, więc raczej coś trzeba słyszeć.

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 362 wizyt
pytanie zadane 6 września 2019 w Ogłoszenia, zlecenia przez prymex Obywatel (1,250 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,867 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jkbzu Nowicjusz (140 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 184 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2019 w Ogłoszenia, zlecenia przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,544 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...