• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer nie wczytuje biosu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,305 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Mój straty komputer chciałbym oddać dla rodziców, ale jest problem. Wyczyściłem go i następnie uruchomiłem. Działał, ale bios miał problem z załadowaniem. Po naciśnięciu klawiszy na klawiaturze system ładnie się załadował. Wyłączyłem więc go i poszedłem po płytę. Znowu spróbowałem odpalić ale nie poszło - bios się nie ładuje. Próbowałem wielu rzeczy ale nic z tego.
komentarz 24 lipca 2018 przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
Upewnij się dobrze że docisnąłeś i podłączyłeś każdy element lub że żaden się nie odłączył podczas czyszczenia.
komentarz 24 lipca 2018 przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Po czyszczeniu działał - dopiero po uruchomieniu 2 odmówił.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Troszkę nie bardzo rozumiem - BIOS miał problem z załadowaniem, ale po naciśnięciu jakichś klawiszy na klawiaturze system operacyjny się załadował? Coś mi tutaj nie pasuje.

Możesz zaprezentować, opisać objaw tego "nieładowania się" BIOSu? Najlepiej w postaci jakiegoś nagrania wideo, choć może być to również zdjęcie (jeżeli uchwyci potrzebne informacje).
komentarz 23 lipca 2018 przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Po włączeniu zapala się dioda i włącza wentylator i nic więcej. Normalnie powinna zaswiecic się dioda na klawiaturze i uruchomić monitor, ale nic takiego się nie dzieje. Jedyna oznaka to wentylator i dioda. Chodziło mi o to że po wciśnięciu klawiszy wyszedł z tego stanu, uruchomił klawiaturę, pokazał okno startowe biosu z i załadował Windowsa.
komentarz 25 lipca 2018 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam, Nie wiem czy temat jest zakonczony czy nie. Postaraj się kolejno podłączać urządzenia i sprawdzać czy coś mu nie przeszkadza w odpaleniu. Dodatkowo jak jest stary to pewnie wydaje jakieś dźwięki z głośnika. Nowe mają kody problemowe na wyświetlaczu lcd i do tego jest książka. Możliwe że jak się odpala i wydaję jeden krótki pik to może coś być między kartą graficzną albo spójrz czy jakiś kurz lub włos nie powoduje zwarć. Ciężko mi określić bo składanie komputera to nie 5 minut. Jak jest stary to może bateria biosowa jest słaba i niejest w stanie podtrzymać pamięci biosowej.
komentarz 25 lipca 2018 przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Zadziałało. Coś pomogło z tego ale nie wiem co. Problem rozwiązany.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez ElPeeL Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 296 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 831 wizyt
pytanie zadane 26 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez luna22 Obywatel (1,420 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...