• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zawieszanie sie komputera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
151 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez teemo Nowicjusz (160 p.)
Witam mam problem z  zawieszajacym sie komputerem komputer po wlaczeniu  działa 2-20minut . po zawieszeniu sie komputera czeba go wyłaczyc  mam podejrzenia ze to ram gdyz mam 1x4gb 1x2gb wiec nie dualchanel . mam zamiar kupic 2x4gb . ale niewiem czy to tylko w tym drzemie problem prosze o pomoc .
komentarz 23 lipca 2018 przez Xd2016 Nowicjusz (210 p.)
Nie masz przypadkiem pełnego dysku ??? Mi też laptop strasznie zamulał kiedy miałem 200 MB. Polecam sobie zwolnić miejsce na dysku może to pomoże. Ewentualnie za dużo aplikacji chodzących w tle więc polecam sobie przejrzeć Menadżer zadań. Ciężko mi powiedzieć trochę mało informacji.
komentarz 23 lipca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Od jak dawna masz komputer?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2018 przez teemo Nowicjusz (160 p.)
dyski sa prawie puste mysle ze to ten ram gdyz gdy wloze obie kosi to kompueter chodzi ze 10 min a jak tylko 2gb ramu to do 20 min
komentarz 24 lipca 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Na Twoim miejscu prawdopodobnie zrobił bym reinstalke systemu, ponieważ przy takim problemie szukanie przyczyn niesprzętowych (jeśli system jest w miarę czysty), może być bardzo męczące. Sprawdzić możesz jeszcze jak się zachowuje w trybie awaryjnym oraz sprawdź sterowniki sprzętu - wejdź w menadżer urządzeń, może się coś świeci. Jeśli w trybie awaryjnym będzie Ci działał w miarę stabilnie to można zrobić skan antywirusowy. Popsuty RAM raczej bym odrzucił dlatego, że jeśli jakaś kość jest uszkodzona to bardzo często występują blue screeny.

W celu wykonania skany antywirusowego możesz się jeszcze posłużyć czymś takim:

https://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-Rescue-Disk,Program,Windows,12771.html
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Skoro wiesz, że to RAM to po co zaśmiecasz forum? Po pierwsze zawsze podaje się pełen config. Z fusów mamy tu wróżyć?

Problem bardziej wskazuje na PSU albo spuchnięte kondensatory na mobasie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez BENG Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 290 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 267 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...