• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Buffer - nie wiem czym jest i o co chodzi.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
836 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2018 w C# przez Patryk2001 Początkujący (470 p.)

Witam od niedawna zaczynam się uczyć programować i jak narazie próbuje przyswoić jak najwięcej informacji , więc to pytanie może być banalne dla was ale ja tego nie wiem.

Gdy czytałem pewien fragment kodu napotkałem się na wyraz buffer  i nie wiem co to jest.

Dokładnie chodziło o rozmiar i szerokość tego .

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)

Przy przesyłaniu danych bufor - ilość miejsca jaką ma przypisać dla konkretnych danych
Np dla wiadomości
Często przypisuje się automatycznie jako dane zwracane przez metode

Dawno tego nie używałem, a nie chce mi sie przeszukiwać
cytat z wikipedii

Bufor – obszar pamięci służący do tymczasowego przechowywania danych przesyłanych między dwoma systemami, np. bufor karty sieciowej przechowuje pakiety, które mają zostać wysłane lub są odbierane

komentarz 23 lipca 2018 przez Patryk2001 Początkujący (470 p.)
Ok dziękuje.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 367 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...