• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka o informatyce

Object Storage Arubacloud
+1 głos
369 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2018 w Offtop przez !!!!!!!! Obywatel (1,010 p.)
Witam, poszukuję jakąś dobrą książkę ogólnie o informatyce. Pisząć "ogólnie" mam na myśli książkę, którą polecilibyście osobie początkującej takiej jak ja (zaczynam zabawę jak na razie z javą) i która poruszałaby rożne dziedziny informatyki bez dużego zagłębiania się w nie. Od książki oczekuję przede wszystkim tego, aby nauczyć się podstawowych pojęć, może też bardziej zaawansowanych dotyczących informatyki oraz różnych jej dziedzin. Zaznaczę również, że nie szukam książki historycznej zaczynającej się od słów "Dawno, dawno temu za siedmioma...... były kalkulatory" tylko coś bardziej o sytuacji terażniejszej lub w miarę terażniejszej. Przeszukałem bazę pytań, ale większość pytań o książki dotyczy poszczególnych języków itp;.

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 22 lipca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Może nie o INFORMATYCE, ale fajna książka dla przyszłych programistów/ ludzi tworzących soft czy kod :

https://helion.pl/ksiazki/czysty-kod-podrecznik-dobrego-programisty-robert-c-martin,czykov.htm

- > praktyki czystego kodu

 lub

https://ksiegarnia.pwn.pl/Zrozumiec-programowanie,688790689,p.html
+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2018 przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)

Cześć,

Ze swojej strony polecam: Janusz Biernat - "Architektura Komputerów". Hm, przecież aby zrozumieć informatykę, trzeba się zagłębić (stety /niestety) w jej historię. Jak chcesz zrozumieć pojęcia mikroprocesora, maszyny cyfrowej - bez znajomości pojęć podstawowych - bramka logiczna/multiplekser?

Pzdr, HumanINC

+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jeśli chcesz zrozumieć o co biega w programowaniu polecam :

Rzecz o istocie informatyki. Algorytmika D.Harel
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Raczej takich książek nie ma, albo są to podręczniki do informatyki z gimnazjum/liceum. Musisz trochę bardziej skonkretyzować. Np. zagadnienia sieciowe, budowa komputera itp...
–1 głos
odpowiedź 22 lipca 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Nie jestem pewny, ponieważ tego nie czytałem, ale o ile dobrze zrozumiałem ten podcast:

https://devstyle.pl/2016/04/18/devtalk33-o-programowaniu-z-gynvaelem-coldwindem/ 

(jest on prowadzony własnie z autorem tej pozycji) to to powinno sprostać Twoim oczekiwaniom, a przynajmniej tak sądzę:

https://helion.pl/ksiazki/zrozumiec-programowanie-gynvael-coldwind,e_1ott.htm#format/d

 

Dodatkowo z tego co czytałem to Mistrz czystego kodu też może być bardzo uświadamiającą pozycją oraz wydaje mi się, że książka Macieja Aniserowicza (wspomniany powyżej podcast jest własnie jego inicjatywą) Zawód programista. Jeśli chodzi o Zawód Programista to jeśli nie chcesz kupować tej książki to poczytaj sobie blog tego człowieka (devstyle blog), bo można powiedzieć, że ta książka jest zbiorem wyselekcjonowanych wpisów z jego bloga.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 111 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w Offtop przez PgK Obywatel (1,380 p.)
+3 głosów
0 odpowiedzi 272 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,293 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...