• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyświetlanie informacji o produkcie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
312 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2018 w PHP przez jking Początkujący (350 p.)
Witam,

tworzę stronę, na której znajdują się produkty, które są pobierane z bazy danych, do każdego z nich tworzę sobie link, który pojawia się po kliknięciu w produkt, dla przykładu mojastrona/produkty/produkt.php?id=1

Moje pytanie jest następujące: jak po kliknięciu w dany produkt i wygenerowaniu tego linka ma wyświetlać się strona, na której przechodzę bezpośrednie do danego produktu, szczegółowego opisu itd (który również byłby pobierany z bazy)? Wiadomo, że nie będę tworzył dynamicznie kolejnych podstron dla każdego produktu, jest to w mojej opinii nielogiczne, bo jeżeli będę miał 1000 produktów, to każdy produkt by musiał mieć swoją podstronę jako plik na serwerze. Chciałbym to zrobić jakoś GET'em tylko nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Z góry dziękuję za pomoc

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2018 przez Velta Maniak (52,410 p.)
$id = $_GET["id"];

Później wystarczy, że pobierzesz dane z bazy o podanym ID (ze zmiennej $id) i odpowiednio je wypiszesz.

$_GET

komentarz 22 lipca 2018 przez jking Początkujący (350 p.)
okej, a teraz jakbym chciał, żeby te informacje pojawiły się w miejscu gdzie znajdują się produkty, nazwę to "pojemnik", wiadomo, że najpierw muszę wyczyścić jego zawartość z produktów i następnie wkleić tam wartości z bazy danego produktu, robić to najlepiej javascriptem, czy jest jakaś możliwość podmieniania wartości diva w php?
komentarz 22 lipca 2018 przez Velta Maniak (52,410 p.)
Z tego co przeczytałem to raczej masz zamiar pobierać dane osobnym plikiem, więc takie rzeczy raczej nie będą konieczne. ;p
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)

Witam,

Nie będziesz musiał w żadnym wypadku tworzyć 1000 podstron :)

Po kliknięciu na dany produkt w linku zapisywane jest id tego rekordu w bazie. Później w PHP sprawdzasz czy jakieś id zostało przekazane w linku. Jeśli nie - odsyłasz użytkownika do strony, na której może wybrać produkt. Jeśli tak (co oznacza, że użytkownik wybrał już jakiś produkt), odsyłasz go do jednej i tej samej podstrony, dajmy na to, że będzie się ona nazywała product.php. W kodzie PHP dla strony product.php, pobierasz wszystkie informacje o produkcie, który ma takie id jakie zostało przekazane w linku z bazy danych (czyli np. zdjęcie, rok produkcji, stan itd...). No i już jest wszystko prawie gotowe. Zapytanie będzie wyglądało mniej więcej tak:

SELECT * FROM `products` WHERE id=$id

Przy czym w zmiennej $id musisz zapisać id, które zostało przekazane metodą $_GET w linku.

W praktyce:

Jan szuka Fiata Multipli w Twoim serwisie. Znalazł idealną ofertę i kliknął w nią. Ta oferta ma id równe 135. Teraz skrypt PHP sprawdza czy jakieś dane zostały przekazane w linku i okazuje się, że tak, bo Jan kliknął na produkt, który go interesował. Teraz PHP odsyła Jana do podstrony product.php. Do bazy danych trafia zapytanie, które wybiera wszystkie informacje z rekordu, który ma id równe 135 (przekazane metodą GET). Później je wyświetla pętlą najlepiej foreach i Jan ma teraz szczegóły i może kupić Fiata Multiplę.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 158 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2018 w HTML i CSS przez matizuu Obywatel (1,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 558 wizyt
pytanie zadane 13 września 2018 w JavaScript przez Kamil Batorski Obywatel (1,870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 219 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2017 w Inne języki przez Jan Patryk Kowalski Obywatel (1,880 p.)

92,832 zapytań

141,776 odpowiedzi

320,824 komentarzy

62,163 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...