• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Scalenie systemów komentarzy, logowania, rejestracji - HTML/CSS/PHP/MYSQL

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
331 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2018 w HTML i CSS przez fruczka Użytkownik (570 p.)
Cześć Wam! :) Chciałabym się Was poradzić... Otóż mam pewien problem. Posiadam zrobioną stronkę internetową www w folderze "1" gdzieś na pulpicie. Jednak... Osobno mam zrobiony na localhost system logowania i rejestracji w folderze "2" w xampp/htdocs. A oprócz tego mam system komentarzy w folderze "3" w xampp/htdocs. Teraz moje pytanko brzmi, jak to wszystko złączyć w całość? Idea była taka, żeby pliki z folderem 1 i 3 po prostu przerzucić do folderu 2, zmieniając nazwy niektórych z nich, żeby się nie powtórzyły. Tylko też jest inna sprawa... W tych folderach 2 i 3 na localhost jest index.php wszędzie, a w folderze 1 jest index.html. Czy mogą oby dwa stać tak obok siebie? Czy coś z nimi trzeba zrobić i z pozostałymi plikami? Nie mam pojęcia jak się za to zabrać, żebym czegoś nie sknociła. :( Dodatkowo... nie mam pojęcia, jak się zachowa baza danych w takim wypadku. Czy ona będzie działać tylko dla jednego folderu, czy dla wszystkich jednakowo (przykład: dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych). Co o tym sądzicie? Pomożecie? Byłabym mega wdzięczna!! :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2018 przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Jeżeli dobrze zrozumiałem to chcesz te 3 projekty połączyć w 1. Pliki o nazwie index nie mogą leżeć w jednym folderze bo serwer nie wie po który sięgnąć. Najłatwiej chyba utworzyć folder 4 i tam przepisać i połączyć projekt 2 i 3, a następnie przygotować wygląd według 1. Bazę danych utwórz jedną i do niej przenieś wszystkie tabele. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć zacznij od połączenia bazy tak aby 2 i 3 działały na wspólnej. Do projektu 2 dodaj system komentarzy i co tam jeszcze masz i połącz to ze sobą. Utwórz nowy folder 4 i zajmij się w nim html/css/js, a na sam koniec dopiero wstaw skrypty z 2.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
pytanie zadane 25 września 2020 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 654 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 531 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...