• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Publiczne IP; otwieranie portów; RDP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,199 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Pjm88 Nowicjusz (180 p.)
zamknięte 23 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk

Cześć,

mam problem z otwarciem portu 3389 do zdalnego pulpitu. Mam internet od UPC, router Connect box. W opcjach tego routera wszedłem w przekierowywanie portów i tam wpisałem port 3389, swoje IP, które mam na sztywno przypisane do PC-ta oraz protokół TCP. Niestety gdy wchodzę na jakąś stronę, która sprawdza otwarcie portu (np. http://canyouseeme.org/),to dostaję informację, że port jest zamknięty (w zasadzie sprawdzałem też inne porty typu port 80 albo jakiś losowy otworzyłem na routerze i każdy był zamknięty). W efekcie nie mogę się połączyć z zewnętrznej sieci ze swoim komputerem. Opcja ta działa w sieci lokalnej bez problemu. Niestety z sieci WAN nie odnajduje PC-ta.

Pomyślałem, że może to wina routera od UPC więc włączyłem go w tryb modemu (teoretycznie powinien być wtedy przezroczysty) i podłączyłem swój router (a w zasadzie to dwa bo zrobiłem tę konfigurację dla pewności dwa razy na routerze Totolink i Tp-link). Niestety efekt był taki sam. Konsultant od UPC twierdzi, że oni nie blokują żadnych portów.

Proszę pomóżcie mi to prawidłowo skonfigurować, otworzyć odpowiednie porty itp.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
komentarz 21 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
A uruchomiłeś coś na tym otwartym porcie? Może widzi go jako zamknięty bo tam po prostu nic nie ma?
komentarz 21 lipca 2018 przez Pjm88 Nowicjusz (180 p.)
Przez ten port probuję się zdalnie połączyć i dostaję informację, że PC jest nie widoczny. Robie wszystko wg tego tutoriala (https://m.youtube.com/watch?v=JXv48s3BEAU) w 11:44 widac ze port jest otwarty tak czy siak. W takim razie jak podpiać pod ten port Remote desktop protocol? Chyba powinno byc to zrobione standardowo.
komentarz 21 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Prawdę mówiąc nie wiem, nigdy się tym nie bawiłem, napisałem komentarz tylko żeby upewnić się, że coś tam słucha na tym porcie i jest włączone.
komentarz 23 lipca 2018 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
W UPC to standard publiczne IP czy trzeba dodatkowo wykupić
komentarz 23 lipca 2018 przez Pjm88 Nowicjusz (180 p.)
Jeżeli łączysz się z WAN to musisz mieć publiczne IP, potem w routerze masz prywatne IP. Chyba chodzi Ci o statyczne i dynamiczne IP. W UPC nie masz statycznego publicznego IP, ale zmienia się bardzo rzadko. Poza tym można zrobić sobie DDNS. Wtedy działa wszystko bez problemu.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 lipca 2018 przez Pjm88 Nowicjusz (180 p.)
Problem rozwiązany. Dla następnych poszukujących - port był blokowany przez firewalla comodo. Wyłączenie go nie rozwiązywało sprawy działał w tle. Można dezaktywować dla testu samą zaporę i wtedy wszystko działa. Aby port był widoczny trzeba dodać wyjątek w zaporze. W comodo w 2 albo 3 miejscach trzeba udostępnić odpowiednie porty (w przypadku konkretnej aplikacji trzeba jeszcze wejść w zakładkę dotyczącą aplikacji i tam dodać do wyjątku konkretną aplikację). Potem wszystko pięknie działa.

Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 147 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Stalowy69 Użytkownik (510 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Tine Użytkownik (690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,721 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...