• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PW telekomunikacja vs WAT wydział Cybernetyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,041 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Witam,

Zacznę od tego, że interesuje mnie informatyka, w przyszłości chciałbym podjąć się pracy w GameDevie. Mam problem z wyborem uczelni, otóż dostałem się na Telekomunikację na PW oraz na WAT na wydział Cybernetyki, znalazł się ktoś w podobnej sytuacji? Jak dokonać wyboru? Co będzie lepsze na dłuższą metę?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2018 przez niezalogowany
Game Dev to raczej struktury danych, algorytmika pewnie też w jakimś stopniu i stricte programowanie obiektowe, a Telekomunikacja to mi się kojarzy bardziej z elektroniką, programowaniem mikrokontrolerów itp. Cybernetyka to chyba bardziej zarządzanie systemami, robotyka itp.

Mimo wszystko niezależnie co wybierzesz musisz sam się rozwijać w każdym kierunku. Nie znajdziesz studiów dla Game Devów. Każdy Game Dev sam się uczył czy to w domu, czy w pracy, ale na pewno studia nie dały mu wiedzy typowo o grach itp.

Poczytaj o obu kierunkach i idź na ten który bardziej Cię pociąga. Nawet na informatyce nie nauczysz się programować.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 406 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez domi2828 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 311 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 969 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez New_User7986 Nowicjusz (120 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...