• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak udoskonalić to forum i co poprawić? - czyli zbiór naszych sugestii

Object Storage Arubacloud
+29 głosów
1,194 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2015 w Sprawy forum przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
edycja 7 kwietnia 2015 przez Eerie
Forum jest fajne, ma miłą atmosferę i w ogóle, ale kilka rzeczy można poprawić, żeby korzystanie z foruma było przyjemniejsze. Ja już mam kilka sugestii.

1. Przy rejestracji przydało by się pole "powtórz hasło". Ja np. jestem osobą która czasem popełnia literówki, a wpisanie błędnego hasła przy rejestracji to głupia sprawa (wiem, że jest opcja przywracania hasła, ale lepiej nie musieć z takiej opcji korzystać). Konieczność powtórzenia hasła się imo bardzo przydaje i pozwala uniknąć później problemów z błędnie wpisanym hasłem podczas rejestracji.

Tą sugestię wysłałem panu Mirkowi na PW, ale myślę że w tym temacie też warto o tym wspomnieć. Może inni userzy również się do tego odniosą.

2. Żeby ta opcja "powiadom mnie (mój email), jeśli moja odpowiedź zostanie wybrana lub skomentowana" była domyślnie odznaczona. Zadomowiłem się na forumie i trochę zacząłem pisać, a parę razy zapomniałem odznaczyć wiadomość i już dostaję emaile :P

3. Menu prywatnych wiadomości jest bardzo schowane. Uważam, że prywatne widomości powinny mieć osobny button umieszczony wśród innych buttonów na górnej belce. Jeśli zaś mamy jakąś nową nieprzeczytaną wiadomość, niech ten button się zaświeci na czerwono a na buttonie wyświetli liczba nieprzeczytanych wiadomości.

Teraz jest beznadziejnie z tym. Gdybym przez przypadek nie wszedł w to menu, to bym za nic nie wiedział że mam nową wiadomość.

4. Jakiś shoutbox do luźnych pogawędek na czacie. Shoutboxy są fajne. Fajnie jest się czasem ładnie przywitać z ludźmi na SB, fajnie pogadać na jakiś totalnie luźny temat... Shoutbox by się przydał.

5. Różne opcje kolejności wyświetlania postów w tematach. Jeśli szukam jakiegoś problemu, to najlepiej jest gdy najwyżej punktowane posty znajdują się w temacie jako pierwsze. Ale gdy czasem przeglądam forum i chcę zobaczyć tylko posty od ostatniej wizyty w temacie albo mam na myśli jakiś luźny i mało związany z jakimkolwiek problemem temat w offtopicu, bardziej by się wtedy przydało wyświetlanie postów chronologicznie - najstarsze na początku i najnowsze na końcu albo na odwrót. Przydałaby się możliwość wybrania kolejności wyświetlania postów.

7. Jakaś strona "o mnie" albo coś innego w profilu, gdzie user może wpisać dowolną treść. Zareklamować swoją działalność, napisać parę słów o sobie... cokolwiek.

8. Możliwość podglądu postu przed wysłaniem.

9. System znajomych, żeby można było dodawać innych użytkowników do znajomych i tak dalej. Na forum na pewno będzie masa fajnych userów, więc jakiś prosty system przyjaciół by się przydał, żeby mieć wszystkich przyjaciół w jednym miejscu i tak dalej.

Myślę, że ze względu na miłą atmosferę na forum system wrogów nie będzie potrzebny x.x

10. Więcej pól w profilu. Jakieś gadu gadu, link do facebooka, link do kanału na YT, jakieś inne rzeczy. Jeśli chciałbym ułatwić ludziom znalezienie mnie w innych miejscach w sieci oraz kontakt poza tym forum, to więcej pól które mogę wypełnić w profilu się na pewno przyda.

Zebrało się 10 punktów. Piszmy tutaj różne nasze sugestie i propozycje udoskonalenia forum: głupsze, mądrzejsze, mniej lub bardziej sensowne, ale nasze :) Zbierzmy je w tym jednym temacie, a pan Mirosław sobie przeglądnie ten temat, poczyta z łatwością te wszystkie propozycje i zdecyduje które z nich doda, a których nie.

25 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Pole ,,Odpowiedz" pod tematem czasami fajniej jest przeczytać i odrazu odpowiedzieć :)

Dodać do rejestracji pole z datą urodzenia, małe? ale duże, to może niektórym ciekawskim pokazać że na programowanie nigdy się nie jest za młodym, ani nigdy się nie jest za starym. Są ludzie z takimi wątpliwościami.
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Ostrzeżenie, że piszemy widomość, przy wyłączeniu/przełączeniu zakładki/przeglądarki. Czasami przez przypadek zjada wiadomość i pisać od początku się nie chce :P
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Iglaa Nowicjusz (140 p.)

Cześć,

Btw świetne forum smiley choć zdaje mi się, że przydało by się jeszcze coś do indywidualnej kontroli czytanych wątków. Tzn Jakieś podświetlenie lub znacznik nowych pytań których zalogowany użytkownik jeszcze nie widział bądź pytań w których pojawiły się nowe odpowiedzi. I do tego sortowanie w tej kategori. Tak by było widać jak ktoś doda jakąś wartościową odpowiedź do starego wątku, i tak by po dłuższej nieobecności można było łatwo zauważyć czego się jeszcze nie czytało i nadrobić braki xD

Pozdrawiam

0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Bartosz Płóciennik Dyskutant (8,510 p.)
nie wiem jak u innych ale ja staram się każde pytanie oznakować głosem w górę bądź w dół aby wiedzieć, które pytania już odwiedziałem/na które odpowiadałem. Dobrą opcją przynajmniej dla mnie byłaby możliwość pokazania tylko pytań bez up votów ode mnie.
1
komentarz 23 maja 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Ja upvoty daję wtedy, kiedy pytanie uważam za naprawdę dobre a downvoty wtedy kiedy jest naprawdę beznadziejne, a zazwyczaj to nie daję oceny w przypadku większości pytań.
0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
Może jestem w błędzie, ale moim zdaniem przydałaby się aplikacja mobilna, albo mobilna wersja forum. Nie każdy przeciez może mieć stały dostęp do komputera z internetem :)

Podobne pytania

–2 głosów
1 odpowiedź 315 wizyt
+16 głosów
6 odpowiedzi 358 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w Sprawy forum przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 1,272 wizyt

92,563 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...