• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór studiów/zawodu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
132 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2018 w Offtop przez Kyomson Nowicjusz (120 p.)
Mam w sumie do was bardzo nietypowe pytanie, związane chociażby ze studiami, czy zawodem.
Czy jest w ogóle możliwość połączenia chemii i... jakiejkolwiek dziedziny związanej z komputerami?
komentarz 19 lipca 2018 przez excavelty Bywalec (2,480 p.)
Ja na studia dopiero się wybieram, ale np. AGH proponuje kierunek Informatyka Stosowana właśnie z chemią na 1. semestrze, później jest też dużo o metalach. Pewnie w ujęciu przemysłowym chemia + informatyka gdzieniegdzie idą w parze, ale ja osobiście akurat za chemią nie przepadam:).

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie podchodź w ten sposób do problemu. Jeśli interesujesz się chemią to poszukaj jakiegoś kierunku stricte dopasowanego do zainteresowań chemicznych czy biochemicznych. Informatykę traktuj natomiast jako pewnego rodzaju dodatek.

Ja dla przykładu z wykształcenia jestem mgr inż, budownictwa i wiele aplikacji specjalistycznych używalem zarówno na studiach jak i potem w kilkuletniej pracy jako projektant, jak AutoCAD, Revit, RM-WIN, Matlab czy inne drobne apki do obliczeń inżynierskich. Znajomość programowania pozwoliła mi natomiast nieco więcej wydusić z tych apek jak chociażby zabawa Lispem a cadzie czy parę własnych skryptów konsolowych JS do ułatwienia niektórych obliczeń.

Dla chemika na pewno też znajdą się tego typu aplikacje, a programowanie może tylko pozwolić ułatwić niektóre czynności. A może kiedyś jak ja zechcesz zmienić branżę i przenieść się całkowicie do IT :)

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 2,125 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 157 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 390 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...