• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Drugi system obok Linuxa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
530 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Witam wszystkich bardzo serdecznie,piszę na forum ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś lekki system lżejszy od (windowsa 7) tak bym mógł na nim zainstalować podstawowe programy jakieś edytory bądż gierke ?

Serdecznie dziękuję za Pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2018 przez paweljumper Obywatel (1,260 p.)
Linux, ja od siebie polecam minta z cinnamon
Jeśli nie masz postawionego windowsa to najpierw windows później Linux żebyś miał GRUBa
Jednak Windows jest najlepszą opcją do gier, a maszyna wirtualna może ci wystarczyć, patrz virtualbox.
komentarz 19 lipca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Z Linuxa nie zrezygnuję ponieważ już się z nim związałem mocno.

Co do GRUBa nie da rady go ominąć bez formata instalacji windowsa następnie znów linuxa ?

co do minta z niego normalnie zainstaluje aplikacje i programy z rozszerzeniem ".exe"? Bez konieczności ingerencji wine tak jak to jest w linuxie?

Za bardzo niepotrafię się przyzwyczaić do VirtualBoxa bardziej w nawyk wszedł mi multibooting
komentarz 19 lipca 2018 przez paweljumper Obywatel (1,260 p.)

Możesz zrobić obraz dysku I odtworzyc z niego mbr po instalacji windowsa, poczytaj o tym, tylko najpierw zrob obraz dysku na wszelki wypadek. Co do programow exe nie wiem, sam miałem linuxa I windowsa obok siebie I nie interesowalem sie tym.
Poza tym z twojej wypowiedzi zrozumiałem że masz windowsa, jak masz juz linuxa I nie chcesz sie bawic w obrazy dysku tak jak tu: https://forum.pasja-informatyki.pl/263419/jak-zainstalowac-windowsa-jako-drugi-system-jak-mam-juz-zainstalowane-ubuntu

komentarz 19 lipca 2018 przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)
Cześć,

Mint jest dystrybucją Linuxa.

Pzdr, HumanINC
komentarz 19 lipca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Nawiązująć do mojej poprzedniej wypowiedzi chciałem sprostować

Nie posiadam Windowsa na tą chwilę korzystam z samego Linuxa.

z Virtualboxa korzystałem kiedyś i nie zamierzam wracać.
komentarz 19 lipca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Dziękuję ale powtóżę jeszcze raz Nie posiadam zainstalowanego Windowsa lecz samego Linuxa,Podczas instalacji wybrałem opcje instalacje GRUBa

Istnieje możliwość bym zrobił partycję na dysku z poziomu Linuxa sformatował go do systemu plików nfts i na tej partycji doinstalował inny system?

Przepraszam z góry jak nie wyrażam się jasno.
komentarz 19 lipca 2018 przez KStef Obywatel (1,280 p.)
Tak, ale byś potrzebował płytkę/USB z instalacją dystrubicji, i na chroot od nowa zainstalować grub i wygenerować plik konfiguracyjny.
komentarz 20 lipca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Posiadam ją na Płycię.

Czy instalując ją ponownie nadpisze pliki bez formatowamia ?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,105 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 207 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez mctyskie Początkujący (320 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 118 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Michalecekxd Użytkownik (830 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...