• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprzęt poleasingowy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
301 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez świeży Nowicjusz (210 p.)
Cześć,

Jaki polecacie sprawdzony i godny zaufania sklep ze sprzętem poleasingowym. Planuje zakup ThinkPada.
komentarz 19 lipca 2018 przez Ukasz Użytkownik (960 p.)
Wybór należy do Ciebie, jeśli spełnia twoje oczekiwania sprzętowe i cenowe, to bierz. Ze sklepów nie polecę Ci żadnego, bo nie siedzę aktualnie w tym temacie...
komentarz 19 lipca 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
Rozumiem. A co sądzicie o tym thinkpadzie? https://allegro.pl/laptop-lenovo-t440s-i5-8gb-ssd-kamera-win-10-i7237092542.html#thumb/3

Właśnie ten thinkpad jest ze sklepu który poleciles Arkadiusz ;)
1
komentarz 19 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Jak dla mnie wygląda całkiem spoko, bardzo podobny do mojego - to w ogóle jest taka niby nieco nowsza seria. Mi nie podoba się to:

  • Klawiatura: QWERTY stickerowana

Prawdopodobnie to co mówiłem, klawiatura nie jest polska, ma tylko naklejki spolszczające.

Sprzęt poleasingowy, sprawny klasa A-. Mogą posiadać delikatne plamki na matrycy oraz hasło BIOS (system normalnie startuje i wszystkie porty są włączone). Zainteresowanym możemy przesłać zdjęcia.

O zdjęcia oczywiście bym poprosił, na obudowie coś to pół biedy, ale na matrycy średnio mi się widzi. I dowiedział się o co chodzi z tym hasłem na BIOS - nie znają, nie mogą zdjąć? Nie żebym codziennie zaglądał do BIOSu, ale w sprzęcie za który zapłaciłem chciałbym robić wszystko do woli, włącznie ze zmienianiem czego chcę w BIOSie.

Od siebie mogę jeszcze dodać, abyś zwrócił uwagę na touchpad, jest dość specyficzny - lewym klawiszem jest jakby cały touchpad, prawy jest w prawej krawędzi. Jak standardowo klawisze są np. na dole i wciskasz tylko je, tak tutaj jak mówiłem całym touchpadem się klika. Rozwiązanie nieco dziwne, ale po przyzwyczajeniu jest spoko, część tych nowszych modeli tak ma. Do tego mogę dorzucić że mi taki design bardzo się podoba ;)

komentarz 20 lipca 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
A jezeli będę kupować to brac wersję z 4 czy 8gb ram? I czy z win7 czy 10 albo cokolwiek i zainstalować Linuxa?
komentarz 20 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Powtórzę się po raz kolejny: to wszystko zależy czego oczekujesz i co będziesz na tym robił. Jak odpalisz jedną kartę przeglądarki z Facebookiem to pewnie 4GB RAMu będzie aż nadto. Jak programujesz i odpalisz tylko prosty notatnik to pewnie też da radę ;) Ja zajmuję się webdevem i korzystam z PhpStorma, wystarczy że go odpalę i na dzień dobry ~1,5GB RAMu nie ma. Do tego jakieś kilka kart w przeglądarce, czasem Spotify, Slack, Thunderbird no i sam system też potrzebuje... A jeszcze się okaże że może trzeba odpalić jakąś wirtualną maszynę to już w ogóle. W mojej ocenie 8GB RAMu to jest takie minimum, ale to nie znaczy że dla każdego tak musi być.

Jeśli chodzi o system to też zależy od preferencji i pewnie od tego, z czego do tej pory korzystałeś. Ja tylko Linux, ale jeśli lubisz np. zagrać w gry to może być z tym w większości ciężko (choć można sobie poradzić np. wspomnianą wirtualną maszyną). Wolę Linuxa bo nad wszystkim mam kontrolę, wszystko jest prostsze, bardziej uporządkowane i jeszcze za darmo z dużym wyborem różnych dystrybucji.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2018 przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)
Cześć,

Ze swojej strony mogę polecić Delle. Miałem poleasingowego Della właśnie zakupionego na portalu aukcyjnym - data produkcji 2006. Zakupiłem w 2013, a w 2017 wymieniłem dopiero w nim zawiasy od matrycy.

Działa do tej pory, jaki zastępczy.

Pzdr,

HumanINC
0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Jak chcesz sprawdzone sklepy to proszę bardzo:
https://amso.pl/
http://www.mdmkomputery.pl/
Swego czasu sporo tam kupowałem i nigdy nie miałem problemów :)
 

0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2018 przez ogrod0707 Początkujący (480 p.)
0 głosów
odpowiedź 17 września 2018 przez mementor Nowicjusz (140 p.)
Hej! Ja również szukam poleasingowego sprzętu. Głównie do przeglądania neta, czasem film. W gry nie gram i nie zamierzam.

Kojarzy ktoś z Krakowa inny sklep niż amso? Z nimi akurat nie potrafię się do gadać i są jakoś mało elastyczni.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 280 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 198 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 321 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...