• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Arduino/Raspberry - szukam pomysłu na projekt

Object Storage Arubacloud
0 głosów
766 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)

Tak się zastanawiam nad arduino/raspberry

I hmm niby fajna zabawa i możliwości rozbudowy tylko nie mam pomysłów co z tym można zrobić, poza jakimś zdalnie sterowanym samochodzikiem typu jak na zdjęciu, albo dronem

Ma ktoś jakieś pomysły? Żeby też nie wydawać 100zł na coś, gdzie nie będe miał kompletnie pomysłów, ale kupie bo wydaje sie fajne (tak zrobiłem z kontem w sklepie play, minął rok i dalej puste)

Chociaż z drugiej strony, własny zdalnie sterowany pojazd (np telefonem) to nie taka zła opcja

Jeśli chodzi o budżet startowy, myśle że okolice 300zł nie będą problemem 
Z możliwością dalszej rozbudowy

Jeśli chodzi o moje obecne doświadczenie
-ponad 2 lata doświadczenia z programowaniem, głównie w C# (pół roku komercyjnie asp.net)
-prawie brak doświadczenia z elektroniką... jedyne doświadczenie to kilka razy sprawdzałem miernikiem czy jest prąd i jaki
-znajomość fizyki/matematyki na poziomie zdawania z klasy do klasy, nigdy mnie to nie interesowało ani nie ciągnęło mnie do tego, ale też nie miałem problemów ze zrozumieniem, jeśli tego rzeczywiście potrzebowałem

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 19 lipca 2018 przez szacho Gaduła (3,810 p.)

Zrobiłem już parę projektów z raspberry pi i polecam:
- zdalnie sterowana łódka z butelki i innych plastików 
- przerobienie kamerki internetowej na system monitoringu (wykorzystanie OpenCV do analizy obrazu, wykrywania ruchu; wysyłanie powiadomień z zaznaczonym ruchomym obiektem na zdjęciu)
- elektryczny longboard

+1 głos
odpowiedź 19 lipca 2018 przez ebo96rok Bywalec (2,980 p.)
Zrób automatyczną rolete na okno. Reagującą na pogodę i oświetlenie.
+1 głos
odpowiedź 19 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Zawsze możesz zrobić lampe RGB sterowaną czy to za pomocą 3 przycisków czy wesja zaawansowana przzez telelfon np za pomoca Bluetooth. Aplikacja na tel to np. AppInventor
0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2018 przez obl Maniak (51,280 p.)

Arduino jest dość proste w obsłudze i dobrze opisane w wielu miejscach. Raspberry Pi też więc jeżeli umiesz programować to dasz radę. Ja się zacząłem bawić z klonami Arduino MEGA 2560 R3 i Arduino UNO. Co ciekawe ten drugi kupiłem od chińczyka z układem ch340 i działa jak na razie jak należy. Pod Windowsem musiałem jedynie zainstalować sterowniki, a pod Linuksem nie musiałem doinstalować niczego (co mnie trochę zdziwiło). Z moich skromnych projektów to zrobiłem na razie:

Jeżeli chcesz zrobić coś z starter kitów, to popatrz sobie na aliexpress.com czy nie znajdziesz czegoś w rozsądnej cenie. Bo u nas często wychodzi znacznie drożej niż jak kupujesz bezpośrednio od chińczyka (ale nie zawsze). Oczywiście wadą tego rozwiązania jest czas oczekiwania (około miesiąca zanim dotrze przesyłka do Twoich drzwi), ale za 60 dolców z tego co pamiętam możesz tam kupić do poskładania całkiem przyjemnie wyglądającego i z komentarzy wynikające, że działającego robota. U nas może być ciężko za 150zł coś takiego kupić.

0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
Zainstaluj sobie freeplane albo zrób na kartce mapę myśli i zbieraj pomysły, ja tak robię

Podobne pytania

+2 głosów
7 odpowiedzi 1,122 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2018 w C i C++ przez ikcilrep Początkujący (270 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 3,573 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...