• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dobry i tani notebook

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
626 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez świeży Nowicjusz (210 p.)
Cześć,

Jaki polecacie notebook do 1000 zl? Moze być trochę droższy. Chciałbym go wykorzystywać do tworzenia stron internetowych. Czy może nie ma sensu kupować notebooka? Mam laptopa  ale jakbym chciał pracować poza domem to jest za duży.
komentarz 18 lipca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Pozwolę sobie podlinkować swoją wypowiedź o zakupie taniego laptopa https://forum.pasja-informatyki.pl/365389/maly-lekki-laptop-okolo-13-do-1500zl?show=365416#a365416

Myślę, że nie powinieneś mieć problemu z wydajnością przy tworzeniu stron internetowych, jeśli nie będziesz korzystać z jakiegoś kombajnu pokroju WebStorma, a zadowolisz się np. Visual Studio Code.
komentarz 18 lipca 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
A w porównaniu z lenovo x220 czy x230 to kiano lepszy?
komentarz 18 lipca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Nie wiem, bo nie sprawdzałem. Porównaj specyfikacje, zapoznaj się z recenzjami i sam oceń. :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
"dobry i tani" często się nie łączy :P Może być sprzęt używany?

Tak poza tym jaka dla Ciebie jest różnica między laptopem a notebookiem?
komentarz 18 lipca 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
Notebook jest mniejszy i nie będę musiał nosić torby na laptopa tylko w plecaku. No jeszcze jest poręczny i wygodny w użytkowaniu poza np domem
komentarz 18 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Jak dla mnie laptop i notebook to to samo, mniejsze są netbooki. W każdym razie polecam używane ThinkPady wszelkiego rodzaju, polecane X są całkiem ciekawe. Mi wydają się za małe do normalnej pracy, dlatego sam mam 14 calowego też ThinkPada.
komentarz 18 lipca 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
A jakiego masz thinkpada?
komentarz 18 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
ThinkPad T431s. Też szukałem czegoś mobilnego i do pracy poza domem, ale stwierdziłem że 12 cali to będzie bardzo mały ekran i niezbyt komfortowa klawiatura, dlatego kupiłem tego, jestem bardzo zadowolony. Za 1000zł mam sprzęt w dobrym stanie, 8GB RAMu, dysk SSD, procesor i5. Jedyny minusik to czas pracy na baterii, w nowym egzemplarzu na pewno wyglądałoby to lepiej, a tu mam gdzieś 2-3 godziny. Coś za coś, baterię ewentualnie można sobie wymienić.
komentarz 18 lipca 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
Nowy jest mega drogi a premiere miał chyba w 2013?
komentarz 18 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Podobno w marcu 2013. Nowy jest bardzo drogi, to prawda, jak wszystkie ThinkPady. Jest to seria biznesowa, dobrze wykonana, zawierająca czasem bajery jak wbudowany modem internetowy czy czytnik linii papilarnych (w moim są obydwa wymienione). Dlatego wybrałem używany model, jak mam być szczery to nie sądzę, abyś za 1000zł znalazł coś nowego sensownego, ale jeśli zależy Ci na nowym to próbuj.
komentarz 18 lipca 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
Teraz nie wiem czy się opłaca kupic tego x220 z 12 calowym ekranem xd
komentarz 18 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Co kto woli, ja na takim nigdy nie pracowałem, ale zdawało mi się, że będzie za mały. Być może dla Ciebie będzie odpowiedni, najlepiej jakbyś miał możliwość zobaczyć gdzieś takowego na żywo.
komentarz 23 lipca 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
A jeszcze jedno pytanie, bo ktoś mi powiedział, że do tworzenia stron najlepiej ekran fullhd, bo przy innym trzeba bedzie przy podgladzie w devtools zmieniac na fullhd ale to nie zawsze jest dobre. Co o tym myslisz?
komentarz 23 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie mam zdania. Strona na każdym urządzeniu powinna wyglądać dobrze, więc i tak trzeba będzie to sprawdzać. Nie zajmuję się co prawda za wiele frontendem, ale mi osobiście nie wydaje się to problemem. Poza tym do dłuższej i poważniejszej pracy w ogóle średnio wyobrażam sobie pracę na samym laptopie, wygodniej podłączyć zewnętrzny monitor, myszkę czy/i klawiaturę.
0 głosów
odpowiedź 18 lipca 2018 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
Lenovo X201, X220, X230. Poleasingowe, X220 i X230 można kupić z matrycami IPS, te dwa modele rozbudujesz do 16GB RAM, wsadzisz szybki SSD i 9 komorową baterię do wszystkich. X201 posiada SATA II zamiast III i nie ma IPSów.
komentarz 18 lipca 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
Zainteresował mnie ten lenovo x220, nowy kosztuje coś ponad 600 zł także spoko cena. A co to znaczy poleasingowy? I czy nie będzie za mały ten notebook do tworzenia stron?
komentarz 19 lipca 2018 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
Ja mam x220, kupiłem w bogatej wersji z matrycą IPS. Jestem bardzo zadowolony, z tymże preferuję małe komputerki. Także matryca o przekątnej 12.5 cala jest dla mnie w porządku. Używam go do pracy - backend, rzadziej frontend czyli tworzenie stron i ich programowanie i pracuję mi się wygodnie. Chociaż nic nie zastąpi 30 calowego monitora i lubię go sobie podpinać do czegoś większego. Jednak nie mam problemu aby pracować na takiej przekątnej.
komentarz 19 lipca 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
Ja myślę nad x230 chyba, a do frontendu byś bral?
komentarz 21 lipca 2018 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
X230 jest tak samo dobry, a nawet lepszy, bo ciut wydajniejszy. Jak najbardziej, ja wybrałem x220 ze względu na klawiaturę - chociaż to kwestia przyzwyczajenia. Ja bardzo lubię stare IBMowskie klawiatury, wyspowa też jest w porządku. Najlepiej iść do sklepu dużego i zobaczyć w nowych thinkpadach/ lenovo jak się tobie piszę na takiej klawiaturze. Stara klawiatura znikła wraz z x220 i pojawiła się tylko rok temu jak wyszedł rocznicowy thinkpad.
komentarz 22 lipca 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
A co sądzisz o thinkpadie t430s? I jaka klawiatura, bo tylko piszę że qwerty (spolszczona)
komentarz 22 lipca 2018 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
Jest większy, ale to nadal bardzo dobry thinkpad. Kwestia gustów, jak lubisz większy komputerek to śmiało możesz kupić. c: Poszukaj wersji z 4 rdzeniowym procesorem, ale sprawdź dokładnie model na ark intel, bo sprzedawcy często lubią pisać bzdety. :)
komentarz 23 lipca 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
A co sądzisz o tym, że najlepiej brac ekran fullhd do tworzenia stronek? A do 1000 zl nie znajde takiego sprzetu
komentarz 24 lipca 2018 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
Może być fullhd. To zawsze większa rozdzielczość. c: Jak kto woli.
komentarz 24 lipca 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
A gdy kupie hd lub hd+ to też będzie spoko? bo przy podgladzie w devtools trzeba  bedzie zmieniac na fullhd ale to nie zawsze jest dobre. Co o tym myslisz?
komentarz 24 lipca 2018 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
Ja mam matrycę 1366x768 i jestem zadowolony. Responsywność zbadasz wieloma narzędziami w sieci.
0 głosów
odpowiedź 18 lipca 2018 przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)
Cześć,

Szukałbym czegoś poleasingowego ze stajni Dell. Sprzęt będzie dobry, ale raczej waga może być dla Ciebie zaporowa.

Pzdr,

HumanINC

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 241 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 586 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...